Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gyors, nem drága,...

Milyen gyors, nem drága, egészséges ételeket tudnék elkészíteni kollégiumban?

Figyelt kérdés

Nem eszek kenyeret és egyéb péktermékeket, tésztát, májat, halat, zabkását, rántott és nagyon édes vagy cukros dolgokat. Ezeken kívül kb. mindent szeretek.

Nincsen sütő. Egy rezsó, egy mikró és vízforraló áll rendelkezésre.

A “nem drága” pedig nem azt jelenti, hogy mindenből a legolcsóbbat veszem vagy csak konzerv stb. férne bele, de pl. nem veszek avokadót és “különleges” alapanyagokat, egyes zöldségeket csak akciósan (pl. brokkoli), húsból is csak leginkább csirkemell.


2020. szept. 12. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ezeket mind eheted, a lényeg a mérték. Azonban kicsit konkrétabban megtudod mondani mi az a “nem drága”? Naponta hány forint kb.? Ha megírod tudok többet is mondani.
2020. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%
A rizottó pl tök jó kaja. Vagy az ilyen tejfölös vagy pörkölszerű húsok,főzelékek.
2020. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es Ezeket azért soroltam fel, mert nem eszem meg, mennyiségtől vagy elkészítéstől függetlenül. A nem drága azt jelenti, hogy napi 1500-2000 forintnál ne nagyon legyen több.
2020. szept. 12. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok:

Az heti 10-15 ezer forint.

Leírok egy példát, hogy én mit vennék ennyiből. Én a dm és a Lidle termékeiből válogattam.


Ebéd:


Én a dm bio egytálételei közül beszereznék néhányat. 800Ft egy darab. Ezek vegetáriánusok, ezért én tennék bele még valami húst is.

[link]

Szerintem ez a legegészségesebb, így ebből érdemes venni két-három csomaggal.

[link]

Ebből is vennék egy-kettőt.

[link]

Ez is jó, de ehhez mindenképpen kell hús. Néhány csomagot vennék ebből is.


Ha húst veszel mindenképpen kerüld el a Tescot! Én a Lidl GMO mentes termékei választanám.

[link]

Ebből két csomag az 2000Ft és jól bőségesen belehet osztani. Ezeket csak főzd meg és csapj hozzájuk egy egytálételt.

Szerintem érdemes úgy csinálni, hogy mondjuk minden második nap magadnak csinálod meg a zöldséget is, hogy ne unj annyira rá.

Ajánlom, hogy vegyél egy csomag répát, néhány karalábét, fejeskáposztát. Ezek olcsó és könnyen elkészíthető zöldségek, úgy 500Ft lenne/nap.

Ez így 7-8 ezer forint/hét és szerintem bőséges ebédek.


Reggeli:

[link]

Véleményem szerint az egyik legegészségesebb reggeli és biztosan elég néhány rántottát ára vagy tükörtojásra. 1-2-3 csomagot vennék.

[link]

Én ebből is vennék 3-4 csomagot.

Ezenkívül válogatnék néhány olcsó/akciós gyümölcsöt, ebből minél többet. Amennyit csak tudok venni 1.000-1.500 forintból.

Most tartok 10-12 ezer forintnál.


Vacsora:

[link]

Ebből vennék 5-10 csomagot. Nem bio, de szerintem ennyi belefér.

[link]

Vennék 1-2 darab mozzarellár is.

Egy kg koktélparadicsomot is vennék hozzá, meg 1-2 kígyóuborkát.

Így 1000 Ft-ból kijön a vacsora.


Ital/nassolás:

A dm-ben választanék magamnak valamilyen gyümölcslevet, minden héten mást. Az én ajánlataim:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek mind nagyon egészségesek, átlagosan 1000 Ft/üveg. Ha vízzel felöntve iszod bőven kitart egy hétig.

Nasiból én valamilyen diófélét ajánlok.

[link]

Ez egy keverék, de vehetsz egyfajta dióból álló csomagot is, az összes 1500-2000Ft körül van. Szerintem néha érdemes egy-egy ilyet is beiktatni az étrendbe. Elég drága, így én inkább beosztanám két hétre.


Remélem tudtam segíteni.

2020. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

nehéz ügy. ami gyors, az drága (készétel, amit csak melegíteni kell)

ami olcsó, az nem egészséges (krumpli krumplival, tészta tésztával)

2020. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten elsz tudom ajanlani a heti etelkisszalitos menulapokat , egyreszt valtozatosan ehetsz, masreszt van reggeli ebed es vacsora is. Es amelyik nem szimpi azt nem kell megrendelned.


Vagy ennyi penzbol mar rendelhetsz is vagy vehetsz is napi menut vagy ebedet valahol es estere valami kisebb harapnivalo. Manapsag mar olcsobb menut enni mint szenvedni es fozni, takaritani.


En pl komplett menuket latok leves+foetel+desszert 1500ftert.


Tudom nem ez volt a kerdes, de ez is egy tipp.

2020. szept. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!