Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akinek volt gomba mérgezése,...

Akinek volt gomba mérgezése, hogyan éltétek át?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, milyen gomba fajta volt, mennyit fogyasztott belőle,

milyen tünetek jelentkeztek, maradt-e meg valamilyen nyoma a szervezetben, és minden, ami ezzel kapcsolatos. A válaszokat köszönöm.



#fogyasztás #gomba mérgezés #mérgezés tűnetei
2020. dec. 13. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Tavasszal erdőportyázás alkalmával, találtunk 2 cafrangos galócát és egy akácpereszkét. Kirántottam mindhárom gombát, de utána ha jól emlékszem elkapott a hányás és hasmenés, volt egy kis lázam is. Ez a has-mars olyan 3 napig tartott. Biztos a galóca lehetett, máskor is ettem már, nem volt gond. Vagy elszokott tőle a szervezetem, mert rég nem ettem, vagy nem volt elég ideig sütve (20 perces szabály).
2020. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
varazsgombat? :) ... mosolyogva
2020. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm a válaszát, bár a hasmenés és a hányás elég kellemetlen, de ha nem jelentkezik, a gombamérgezés sokkal súlyosabb tünetekkel jár. Én egy alkalommal egyedül mentem ki a közeli hegycsúcsra. Kb 1200 m magasságban láttam nagyon szép, tökéletes , ép gombákat , nem tudtam ellenállni a "csábitásnak", megettem egy gombának kb felét, és rá kevesebb mint félóra szédülés, bizonytalan

mozgás, az izmok rángatozása. Nagyon

2022. jan. 28. 20:11
 4/5 A kérdező kommentje:

mindezek a tünetek kezdetben 20 - 30 percenként jelentkeztek, később egyre csökkent az időköz, a tünetek egyre tovább tartottak.

Nehezen értem haza, a családból egyedül voltam otthon. Még annyira voltam képes, hogy lemosakodtam, öltözködtem, iratokat, pénzt vettem magamhoz , és elmentem az Ügyeletre.

2022. jan. 28. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
És mi történt, gyomormosás?
2022. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!