Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szekfűgomba között is lehet...

Szekfűgomba között is lehet mérgező fajta?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy zacskónyit, egy vidéki ismerős szedte a saját kertjük végében lévő réten. Nem vagyok gombaszakértő, ezért kérdezem, közöttük is előfordul mérgező fajta? Elkészíthetem, vagy inkább ne...

#mérgezés #szekfű gomba
2017. szept. 27. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Semmiképp se, amíg nem látta gombaszakértő! És ha elvinnéd hozzá ne csak egy-két db-ot vigyél, hanem az egész zacskót!
2017. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jav.: szegfű..


Első, köszönöm, akkor ezek szerint köztük is van mérgező fajta? Vagy te is csak feltételezed? Azért megy a zöld.

2017. szept. 27. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Hülyeség! Nincs esély, hogy összekeveredjen mással!
2017. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A szegfügomba nem mérgezö, ami meg hasonlítana rá, az egész más élettérben nö, azaz nem lehet összekeverni. (mellesleg a szegfügombának igen jellegzetes, füszeres illata van, ami más, hasonló kinézetü gombának nincs)
2017. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Akkor ezek szerint el lehet fogyasztani szívbaj nélkül. :)
2017. szept. 27. 19:34
 6/10 A kérdező kommentje:

3-ast valaki lepontozta. Az elsőt is. Akkor most mi legyen vele? Egy kis zacskónyi gombával nem szerettem volna utazni gombaszakértőhöz, viszont kidobni is sajnálom, mert frissek, szépek. Régebben ettem már, nagyon finom. Ezért kérdeztelek benneteket.


Van, aki tudja biztosra, hogy réten szedett szegfűgomba biztonságosan ehető?

2017. szept. 27. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Mérgező szegfűgomba nem hinném, hogy lenne, de nem hozzáértő összekeverheti mérgező gombával, olyan is van, hogy közészednek mérgezőt. Pici gombák, de akkor sem árt egyenként biztosra beazonosítani.
2017. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló! Kösz neked is, ment a zöld, de azt hiszem, ma már nem lesz gombavacsorám. Pedig úgy kívántam, de így nem merem megenni. Gombástojást terveztem, holnapra maradt volna paprikás nokedlivel.


Holnapig várok, hátha addig ír valaki valami tuti biztosat. :)

2017. szept. 27. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Megvan nekem az a könyv, amiből állítólag a gombaszakértők is tanulnak, aszerint 4 gombával keverhető össze a szegfűgomba, abból 1 jó, 3 nem.
2017. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 28. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!