Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még aki ennyire rajong a...

Van még aki ennyire rajong a csípős ízekért?

Figyelt kérdés
A hegyes erőstől a karolina kaszásig mindent fogyasztok és a vele járó kellemetlenségek sem veszik el a kedvemet pedig volt hogy azt hittem kiég a gyomrom de utána rá nemsokra ettem megint, egyszerűen imádom örömmel tölt el a kapszaicin. Ami másnak túl erős azt én mint a tejbegrízt úgy lapátolom be, és amíg orvos nem mondja hogy hagyjam abba mert súlyos következményei lesznek és le nem állok vele.
2020. dec. 20. 23:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van :) Koreaiak pl. nagyon feszegetik ebbéli határaikat.


"egyszerűen imádom örömmel tölt el a kapszaicin."

Amennyire én tudom, ennek az az oka, hogy a kapszaicin VALÓBAN termel/aktivál (vagy mittomén :)) valamiféle boldogsághormont. Nem véletlen, hogy sokan szeretik.


"amíg orvos nem mondja hogy hagyjam abba mert súlyos következményei lesznek"

Nem biztos, hogy lesznek. Bár csak felületesen volt időm utánaolvasni eddig, de legjobb tudomásom szerint vannak kutatások, amelyek szerint az erős ételek segítenek pl. a gyomorrák kialakulásának csökkentésében.

Más kérdés, hogy refluxosnak nem feltétlen tesz jót az erős...

2020. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tapasztalat alapján, az emésztésnek is jót tesz. Értsd, ha nagyon csípőset eszel, másnap számíthatsz az eredményre :)
2020. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1. Endofrint pontosabban.
2020. dec. 21. 00:13
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha te is utánajártál, akkor minek kérdezed? :D
2020. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ennyire nem vagyok durva, de imádom a csípős kajákat. Mindenbe teszek chilipaprikát, ha az nincs, akkor csípőspaprika krémet (de nem az univeres kis enyhe piros aranyat, hanem jó csípőset).

Például ha a húslevesből kiszedek egy tányérral (amit alapból csípősen csinálunk) is telenyomom csípőspaprika krémmel.

Volt hogy rendeltünk egy gyros tálat hárman, rengeteg csípőssel (külön figyelmeztettek, hogy nagyon csípős lesz). Elkezdtük enni, én vígan ettem, a többiek (akik szintén imádják a csípős kajákat) úgy elkezdtek panaszkodni, hogy mennyire csípős, hogy végül én ettem meg az egészet (egy kis csípős még jöhetett volna bele :D).

A carolina reapert még nem kóstoltam, de minél hamarabb ki szeretném próbálni.

2020. dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Én is szeretem a csípős ételeket, fűszereket. Húslevesbe például mindig teszek egy kevés Erős Pistát, illetve a gyros-ba is szoktam kérni csípős szószt is. Szeretem az erős paprikát is, persze csak egy pici darabot eszek belőle egyszerre. :)
2020. dec. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Erős Pista mint csípős :D Jajj, ezek az amatőrök...
2020. dec. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Én is szeretem, van egy kis üveg 3milliós kapszaicin kivonatom, meg szószok, porok.
2020. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Én nem dicsekednék azzal, hogy az Erős Pista már meg se kottyan.
2020. dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem a jalapeno és a habanero is csak csemege.
2020. dec. 22. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!