Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még aki ennyire rajong a...

Van még aki ennyire rajong a csípős ízekért?

Figyelt kérdés
A hegyes erőstől a karolina kaszásig mindent fogyasztok és a vele járó kellemetlenségek sem veszik el a kedvemet pedig volt hogy azt hittem kiég a gyomrom de utána rá nemsokra ettem megint, egyszerűen imádom örömmel tölt el a kapszaicin. Ami másnak túl erős azt én mint a tejbegrízt úgy lapátolom be, és amíg orvos nem mondja hogy hagyjam abba mert súlyos következményei lesznek és le nem állok vele.
2020. dec. 20. 23:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezért írtam: "ingerli a szájban lévő fájdalom- (hő-)érzékelő idegvégződéseket. Ezeket tartósan érzéketlenné teszi, ezért a rendszeres csilifogyasztók ugyanazt a paprikát kevésbé érzik csípősnek, mint a gyakorlatlanok." - Tehát nem "keményebb legény" (szerintem) aki desszertnek is jalapenot eszik.

[link]

2020. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11. Ez a távozásra vonatkozik?
2020. dec. 22. 12:51
 13/16 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy a távozásra?
2020. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Úgy érti, ha kisz*rja.
2020. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Köszönöm. De azt nem értem, hogy ez hogy jön ide. Ez olyan hozzáállás, hogy pl. én DJ vagyok, vagy hangfaltesztelő, vagy repülőgépirányító az aszfalton fülvédő nélkül, és azt írnám, hogy nekem egy ágyúlövés a fülem mellett meg sem kottyan. Tehát elcsesztem a fülem, azért nem hallom már olyan hangerővel. De nem akartam elvenni senkinek a kedvét az erős paprikától. Én most kezdtem el barátkozni a kapszaicinnel, de nem szeretném túlzásba vinni, még amúgy is nagyon messze vagyok attól. Sok jótékony hatása is van.
2020. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves 15, ez abszolút rossz hasonlat.


Egyrészt, nem mindenkinek más a tűréshatára csípős ételek terén, másrészt amíg a példádban felhozott halláskárosodás egyértelműen káros, addig az erős étel nem (feltétlenül) káros a szervezetre. Nyilván nem reggeli-ebéd-vacsora gyanánt kell tömni vele a fejünket persze.

2020. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!