Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót kell adni a...

Mennyi borravalót kell adni a tesco futárnak?

Figyelt kérdés

Általában nagyon utálok neten rendelni, mert minden 1500 ft +borravalóval drágább, mint a boltban.


Viszont most megpróbálnám a tescos kiszállítást, mert jelenleg nem akarok "új" autót fizetni, viszont biciklivel vagy gyalog most szívás lenne így a téli időben bevásárolni.


Így is 900 ft a kiszállítás, ami azt mondom h kényelmi szolgáltatás miatt még elfogadható, másként a kisboltban vásárolhatok be, ami majdnem ennyi plusszba kerülne.


De a futárnak mennyit kell adni? Mert ha a kiszállítás vége a borravalóval együtt 1500 forintot is eléri, akkor nem fogok újfent sem online rendelni...


Ti hogy vagytok ezzel a borravaló, netes rendelés kérdéssel?


2021. jan. 16. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem kötelező, de amúgy kb 10%, vagy felfelé kerekítés. Tehát 5500 helyett 6000 mondjuk. De 1050 helyett már nem 2000 hanem inkább csak 1100,vagy ha van pont annyim akkor annyi.
2021. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni. Én van amikor adok van amikor nem. De kb. 200Ft környékén adok tulajdonképpen a semmiért...
2021. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Néhány éve már nem rendeltem ugyan, de akkoriban oda volt írva, hogy ne adj, mert nem fogadhatják el. Egyszer próbáltam, valóban nem fogadta el, így többet nem is adtam. A gls futárnak se adok borravalót.
2021. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szoktam borravalót adni. A postásnak se adok, ezzel az egész futár+borravaló kérdéssel is Pesten találkoztam először.
2021. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem adok. Napi szinten jön futár, ha mindenkinek adnék, akkor felmerülne a kérdés, hogy nekem a munkámért miért nem adnak 15 percenként pluszba 500 Ft-ot random emberek?


A Wolt futárnál bepipálom néha a borravalót, és ha nagyon-nagyon sok piát rendelek a Tescóból, adok 500-at kb. De csak akkor, ha tényleg 40 kilónál több amit hoz (én általában 1-1,5 hónapra rendelek) és nem vmi fiatal életre való csávó hozza fel a 4.-re. Meg múltkor pl. nő cipelte fel a 50 kilós rendelésemet (nem Tescos) egyedül, akkor kicsit rosszul éreztem magam, úgyh kezébe nyomtam egy ezrest..

2021. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk gyakorlatilag nincs akciós vásárlás online, mert ha a vajkrém és a papírtőrlő 100 forinttal olcsóbb, az a "megtakarított" pénz megy a futárnak.
2021. jan. 17. 13:00
 7/14 A kérdező kommentje:
A márkás helyett megveszem a leárazott tescos cuccot mindenből, és a "megspórolt" pénzt összeszámolom és annyit adok a futárnak. Így legalább az ő bére nullára jön ki nekem.
2021. jan. 17. 13:04
 8/14 A kérdező kommentje:
200 ft elég vagy muszáj az 500 forintot odaadni?
2021. jan. 18. 10:28
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Én 500-1000 Ft-ot szoktam adni rendeléstől függően. Italt, tartós tejet, háztartási dolgokat több hétre rendelünk, és felhozzák az ajtóig, ami jó érzés nekünk, ezért szívesen adok ennyit.
2021. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A plusz szolgáltatás az persze más, ha pl. babás nő lennék a negyediken, vagy karton vizet rendelnék és a futár felcipelné, akkor en is adnék borravalot.

De 2000 forint + a termékeken felül.. hát azt már nem fizetném ki, akkor mennék biciklivel

2021. jan. 18. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!