Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másoknál is szokás, hogy ha...

Másoknál is szokás, hogy ha mondjuk rántotthús készül, vagy valami egyéb, amit meg lehet számolni darabra, akkor ki van jelentve, hogy kinek mennyi jut?

Figyelt kérdés
2021. jan. 18. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Hat azert ez nem ennyire fekete feher.

Hiaba sutsz pl 6 rantott hust ha vagytok 3an (1 gyerek 2 felnott) a kisgyereknek sem fog kelleni 1 nagy, vagy max 1 es a nonek is max 2. (nyilvan egyentol fuggoen, nekem masfel rantotthus mar eleg)

Legalabbis nyilvan a ferfi altalaban tobbet eszik.

En azert probalok mindig ugy fozni hogy legyen boven, de azert en atszamolom mindig hogy mindenkinek mennyi jutna! ha teljesen egyenloen osztanank. Ha kevésnek tunik pl, turogombocbol fejenkent 2 az nagyon keves, ott peldaul ugy szoktam főzni hogy 3-4 jusson legalabb 1 emberre, és akkor biztosan jut mindenkinek.

2021. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is az volt gyerek korunkban, hogy mindenkinek mindenből jusson, a többlet megegyezés kérdése volt. Később, amikor már egy kicsit jobban éltünk, úgy készítettük a kaját, hogy legyen többlet, ha valaki repetázni akar, ne kelljen számolgatni. Max. megmaradt másnapra, vagy másik étkezésre.
2021. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nincs kiszámolva a szelet. Eleve egyben vesszük a pl karajt a hentesnél, ahogy sikeredik egy jó nagy arasz, aztán úgy szeletelem itthon, ahogy nekem tettszik, ha többen vagyunk, több szeletet hozok ki belőle, de soha nem számoljuk.

Olyan sincs nálunk, hogy valaki előre szól, hogy be együk meg, mert másnap vinne belőle. Senkire nem szólunk rá, hogy ne egye, addig esszük, míg van, ha marad, akkor visz másnap.

2021. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Nincs kiszámolva nálunk én kilóra csinálom.
2021. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem.Nincs kiszámolva.
2021. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy anyukám megkérdezi sütés előtt, hogy ki hány szeletet kér és csak annyit süt ki amennyi el is fogy. Apukám megeszik 2-3-t, anyukám 1-t, bátyám 2-3-t, én 1-2-t. Ha netán valaki egyel kevesebbet eszik meg éppen mint amennyit kért, akkor megkérdezzük, hogy ki kéri a megmaradt szeletet és aki kéri az megeheti.
2021. jan. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!