Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ásványvíz vagy csapvíz?

Ásványvíz vagy csapvíz?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Ásványvíz.
Csapvíz.
82 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a csapvíz ihatatlan. Van ahol szívesen innám azt vagy esetleg szóda gép és akkor már mindjárt savas víz. De itt ihatatlan, így ásványvíz.
2021. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk brutálisan kemény a víz, ami egészségügyi problémákhoz is vezethet.. Gondolkoztam a vízszűrő vásárláson, de mivel inkább a bubis vizet szeretem, ezért még nem jutottam el odáig.

Szóval nekem egyértelműen ásványvíz, a párom viszont csapvizet iszik.

2021. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk jó a csapvíz, viszont én a bubisat szeretem, szóval szoktam azért venni itthonra ásványvizet. De menteset nem, az szerencsére nálunk fölösleges.
2021. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
"brutálisan kemény a víz, ami egészségügyi problémákhoz is vezethet" Milyen egészségügyi problémákhoz vezethet a kalcium?? Amiből ráadásul több van egy ásványvízben... Max. vesekőhöz nagyon hosszú távon ha az étkezéseddel is hozzájárulsz, de azt meg nem nevezném egészségügyi problémának.
2021. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

Attol fugg hol.


Ha Budapesten akkor messze keruld a centrumban (Dunahoz kozeli - de csak a lokacio miatt fontos) levo regi epitesu hazakat, nagyon nagy a veszelye az olomkoncentracionak. A kulso keruletek viszont mar nagy esellyel teljesen biztonsagosak.


Ha videken, arrol nem tudok nyilatkozni.


Legbiztonsagosabb az asvanyviz amit a sarkiboltban vehetsz.

2021. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Csapvíz. Ha olyan helyen laksz ahol iható, akkor pénzkidobás az ásványvíz, meg feleslegesen veszed meg a műanyagot is.
2021. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Veszprém megyében ásványvíz minőségű a csapvíz. Felesleges a palackozott.
2021. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
A mienk túl nitrátos így csapból csapból iszunk. Nem messze van tőlünk forrás, onnan hozzunk 5 literes kannákban.
2021. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

4. A nagy mennyiségű kalcium- és magnézium-fogyasztás vesekő, magas vérnyomás vagy szív-és érrendszeri problémák kialakulásához vezethet.


Egészségügyis vagyok, tudom mit beszélek, ne aggódj. ;)

2021. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Csapviz. Vagy bubis asvanyviz.
2021. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!