Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 40ezer forintból hogyan...

40ezer forintból hogyan hozzak ki egy havi étkezést egy főre?

Figyelt kérdés
Általban havi 70-90ezer szokott elmenni a napi 3 etkezesre, de ebben a honapban sok varatlan kiadasom lett.
2021. okt. 10. 08:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
61%

"és nem találok egy olyan épkézláb kifőzdét ahol ne 2 ezer forint lenne egy sima főétel + köret jellegű ebéd"

arra nem gondoltál még hogy megfőzd magadnak? így jó hogy 200ezer+ a havi kaja basszus!

2021. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
56%

#21, arra nem gondoltál még hogy megfőzd magadnak? így jó hogy 200ezer+ a havi kaja basszus!


Nem, ő ezt megengedheti magának, mint föntebb kifejtette. Ezzel párhuzamosan jogot formált ahhoz, hogy- kéretlenül - ossza az észt a tévéelőfizetésről, meg úgy általában, a pénzügyek szakszerű átnézéséről és kezeléséről.

2021. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
33%
#22 oké, élje így az életét, hogy neki ez "jár". de akkor mit hisztizik hogy pénzbe kerül? hát még jó! ez egy szolgáltatás! ingyen max anyád etet meg
2021. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
28%

"arra nem gondoltál még hogy megfőzd magadnak? így jó hogy 200ezer+ a havi kaja basszus!"


Nos tekintve hogy ez a havi 40 ezres munkahelyi ebédköltség egy napi nettó bérem, nem, nem gondoltam rá. Ha kevesebbet keresnék, akkor nyilván azt mondanám, hogy ez nevetséges és főzni fogok. De egyébként a havi kajaköltségem meg sem közelíti a 200 ezer felét nem, szóval nem tudom honnan jött ez a szám.

2021. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
10%

"Ezzel párhuzamosan jogot formált ahhoz, hogy- kéretlenül - ossza az észt a tévéelőfizetésről, meg úgy általában, a pénzügyek szakszerű átnézéséről és kezeléséről."


Kéretlenül osztottam az észt, mert 10 éve én is havi kb. 60 ezer forintból éltem. Ma már ennyi pénzből nem menne, de akkor ment, és pontosan úgy, hogy minden költésemet átgondoltam. Ha az embernek a kaján kell spórolnia (hahó, hó elején vagyunk!), akkor valamit baromi rosszul csinál. Nagyobb lábon él, mint amin élhetne. Igen, valószínűleg baromi kicsi ez a láb, de a jövedelmeihez képest nagy.

2021. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
59%

“ nem találok egy olyan épkézláb kifőzdét ahol ne 2 ezer forint lenne egy sima főétel + köret jellegű ebéd. Ha megengedem magamnak azt a luxust, hogy nem cipelem még az ebédet is magammal otthonról, akkor csak a munkahelyi ebédem kerül egy hónapban kb. 40 ezer forintba. ”



Minden nap kifozdeben/etteremben ebedelni nyugaton is boven a luxus kategoria

Mondom ezt ugy, hogy a vilag minden tajan eltem, olyan szupergazdag helyeken is, mint Szingapur vagy Hong Kong, meg egy CEO sem fog MINDEN aldott nap x helyen ebedelgetni.

Eleve az ebedszunet fel ora-1 ora, mire elmégy az adott helyre, megrendeled, megkapod az ebeded max bezabalni van idod, nem “étkezni”.

Szoval nem tudom mi ez a magyar orulet, hogy az “otthonrol hordott kaja” valami prolisag lenne.

En pl. szinte sohasem viszek a mhnkaba konkret “ebedet”, de nem is rendelek.

Ellenben egy kiados, gazdag reggelivel kezdek, ugyanilyen vacsival fejezem be a napot.

Ebedre meg iszok egy kavet, valami konnyu snacket, akar pektermeket, oszt’ szevasz!

2021. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
53%

"Minden nap kifozdeben/etteremben ebedelni nyugaton is boven a luxus kategoria


Mondom ezt ugy, hogy a vilag minden tajan eltem, olyan szupergazdag helyeken is, mint Szingapur vagy Hong Kong, meg egy CEO sem fog MINDEN aldott nap x helyen ebedelgetni.


Eleve az ebedszunet fel ora-1 ora, mire elmégy az adott helyre, megrendeled, megkapod az ebeded max bezabalni van idod, nem “étkezni”."


Őőőőőő, ugye tudod mi a különbség az étterem és kifőzde között? Étteremben biztos hogy nem tudsz 2 ezerért enni, az országban sehol. A kifőzde az lényegében egy menza. Beállsz a sorba, másfél perc alatt sorra kerülsz, megmondod hogy a napi pár fogásból mit kérsz (általában elvitelre) és kész. Nincs pincér, meg variálás meg étlap.

Amíg egyetem mellett dolgoztam, addig is mindig a munkahelyem melletti kifőzdében ettem kb 800 forintért a 2010-es évek elején, ahogy a kollégáim 90%-a.


"Eleve az ebedszunet fel ora-1 ora, mire elmégy az adott helyre, megrendeled, megkapod az ebeded max bezabalni van idod, nem “étkezni”."


Ja, valóban több órás vándorlás Budapest belvárosában, amíg az iroda utcájában lévő féltucat kifőzde egyikébe elsétálok és visszasétálok a konyhába. Szinte hihetetlen, van olyan hogy akár 6 percig is eltart. De ha 20 percig tartana és egyébként beleférne az ebédszünetembe (amit te itt önhatalmúlag meg is határoztál fél-1 órában), akkor mi a baj vele? Nem lehet 40 perc alatt megenni egy főételt vagy mi a franc van?


Mondjuk azért durva, hogy Szingapúrban sem fér bele egy CEO-nak az, hogy mondjuk az órabére tizedéért (vagy annyiért sem) elmenjen enni, ne adj isten rendeljen, hanem inkább otthon csomagolgatja a rántotthúsok kelet-ázsiai megfelelőjét, hogy meg tudja spórolni ezt a számára biztosan hihetetlen összeget :)

2021. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
93%

Szia!

Irodai étkezés - Londonból költöztem haza a vírus elején es az üzleti negyedben dolgoztam. Nálunk az uj trend az volt, h otthonról hoztuk a reggelit, ebedet, uzsit. Reggelire tipikusan zabkásat ettünk, angolosan teat ittunk egész nap (fekete, gyümölcs, gyógytea), turmixokat otthonról es ebedre meg kinek mi tetszett. Van aki szendot vagy Gorog salátát vagy meleg Etelt hozott es a mikroban megmelegitettuk. Uzsonnara meg gyümölcs, humusz, vagy csokiszelet.


- Javaslom, h menj egy bármelyik élelmiszerboltba, ne vegyél semmit, csak nézd az élelmiszerek ft/kg arat. Ra fogsz jonni, h a felvagottak, virsli es sajt a legdrágábbak. 2000ft/kg korul a sajt, 3000ft/kg korul a szalámi, virsli stb. Na ehhez képest a friss hús 800ft-2000ft/kg korul, zöldség es gyümölcs pár 100-1000ft/kg korul.

- Ha szereted a szendvicset, akkor suthetez kenyeret (meglepodsz, h milyen könnyű, finom es olcsó a sajátsutesu), kalácsot es mehetnek szeletelve a fagyasztóba. Piritoba bedobod es kesz is. Szalami/felvagott helyett készíts kenceket (tojaskrem, korozott, humusz, avokadókrem, szardiniakrem, tepertokrem stb) Mindegyik finom. Kalacsra vaj es lekvár.

- Szerintem tok jo moka a csiráztatás. Befottes üveg, csiramagok (bitboltban kb 450 ft egy zacskó) Finomak.

- A husos Etelek helyett bab, lencse, csicseriborsó. A Tesco saját markas száraz huvelyesei kiváló minőségűek es olcsók is. Lencsefozelek, jokai bableves, babkrém, Curry - itt felfedezesre ajánlanám a mexikói konyhát!

2021. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
85%

#28-as folyt.


Úgy értem, h a húsos etelek maradhatnak, csak ha esztek babos, Lencsés Eteleket is, akkor kevesebb húsos napot iktattok majd be.

- Zoldsegek - javaslom a piacozast. Ott a legolcsóbb. A mélyhűtött spenót, brokkoli es zöldbab is remek etelek alapanyagai lehetnek.

- Friss salatanal valok meg a gyokerzoldsegek is, lereszeled a ceklat, fekete retket, almat, sargarepat es káposztát. szuper vitaminsalata

- Sutotokbol 100 fele Etel készíthető.

2021. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%
@26 Hagyjuk már ezt a CEO is otthon főzőcskéz dolgot. Elég korán lettem középvezető, a magyar átlagbér háromszorosát megkerestem 26 éves koromtól nagyjából, főzni maximum az öröméért főzök, mint ahogy az összes nálam magasabb beosztású ember is, amikor egy 3000Ft körül rendelhető ebéd 10-30 percnyi órabéred, akkor nem fogsz főzéssel tökölni, pláne hogy egy bizonyos szint felett a munkaidő az már maximum jelzésértékű, úgyis molyolsz valamivel este 11-kor is, nem paprikás krumplit kotyvasztasz.
2021. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!