Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 40ezer forintból hogyan...

40ezer forintból hogyan hozzak ki egy havi étkezést egy főre?

Figyelt kérdés
Általban havi 70-90ezer szokott elmenni a napi 3 etkezesre, de ebben a honapban sok varatlan kiadasom lett.
2021. okt. 10. 08:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges veszekedés helyett inkább a kérdezőnek segítsetek. Valaki ennyit költ, valaki ennyit. Mindenkinek más az ízlése és valaki például nagyobb étvágyú, nincs ebben semmi. Miért kell egyből a másik torkának esni?

Nem ez a lényeg most hanem hogy tippeket adjunk a kérdezőnek.

Remélem kapni fog még jó tanácsokat! :)

2021. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
annyit*
2021. okt. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Simán,egy éve írom a kiadásaim,minden hónapban 40000ft-ra jön ki a kaja (külön kiszámolom).

Rendelés tényleg nem fér bele (max.egy héten egyszer),de minden más igen,hús is van benne,bár nálam nem tragédia,ha főzeléket,vagy tésztát eszem.

2021. okt. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 70-80 körül költünk ketten, és egészségesen eszünk. Igen, pl. szűrt csapvizet iszunk, most azzal mi a baj?


Heti kb. 3 alkalommal van hús (mi ennél többet nem tartunk egészségesnek), teljesk. pékárut eszünk, hüvelyeseket, magvakat, nyilván némi tejterméket is, gyümölcsöt és sok zöldséget.


Alapból felesleges úgy gondolkodni, mintha csak a hús-köret-savanyúság trió létezne. Rengeteg finom vega recept van. Van amelyik drágább is, mint egy csirkepaprikás.

2021. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
13%

"Alapból felesleges úgy gondolkodni, mintha csak a hús-köret-savanyúság trió létezne. Rengeteg finom vega recept van. Van amelyik drágább is, mint egy csirkepaprikás."


Hát egy rendes vega étrend, amitől nem lesz az ember hosszú távon sem hiánybeteg (főleg a vegán) az szerintem még drágább is, mint hússal összehozni ugyan ezt.

2021. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
81%

#35

Max akkor drágább, ha mindenféle vegán készkajákat veszel, mert azok tényleg horror áron mennek. De pl. egy TÉNÉ nem drága egyáltalán.

2021. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%
31-es, az mondjuk pont nem tipp, hogy hencegve meg flancolva, finnyáskodva, másokat leugatva, leprolizva idebüfögik, hogy cöhh, 250 alatt valaki igénytelen disznó kvázi meg cöhh, ő mindennap kifőzdézik és jajj, de borzasztó, hogy ilyen drága, nem is tudja, hogy lehet létezni havi 40-ből. Ez aztán baromi nagy tipp annak, akinek ennyiből kell gazdálkodnia. Nem mellesleg egy jó adag lenézés is el van rejtve ezekben a kommentekben. Teljesen megérdemlik az ilyenek, hogy kiosszák őket.
2021. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
20%

"31-es, az mondjuk pont nem tipp, hogy hencegve meg flancolva, finnyáskodva, másokat leugatva, leprolizva idebüfögik, hogy cöhh, 250 alatt valaki igénytelen disznó kvázi meg cöhh, ő mindennap kifőzdézik és jajj, de borzasztó, hogy ilyen drága, nem is tudja, hogy lehet létezni havi 40-ből. Ez aztán baromi nagy tipp annak, akinek ennyiből kell gazdálkodnia. Nem mellesleg egy jó adag lenézés is el van rejtve ezekben a kommentekben. Teljesen megérdemlik az ilyenek, hogy kiosszák őket."


Annyira imádom, hogy kilóméterekről elkerülitek a kommentem lényegében. 250-nek a töredékéből éltem felnőtt életem elején ÉVEKIG és ez nem volt olyan régen.

40 ezerből lehet enni, főleg ha elhagyod a sok szemetet (csokit, üdítőket, chipsek, stb), én azt próbáltam kevés sikerrel elmagyarázni, hogy az utóbbi 1-2 évben BRUTÁLISAN megdrágult minden, a munkahelyi étkezésemet csak példaként hoztam, hogy az kb. pont 2x annyiba kerül, mint 2 éve. Tehát már nem lehet csuklóból odavágni azt, hogy a 40 egy havi étkezésre sok, mert rohadtul nem sok, inkább kevés.

Hát könyörgöm, veszel reggelire 2 zsemlét, fél csomag normális felvágottat, valamilyen sajtot meg valami zöldséget és már elszórtál több száz forintot és ez csak a reggeli. Márpedig 40 ezerből egy 30 napos hónapra naponta 1333 forint jut. És azt ne mondja nekem valaki, hogy az egy luxus reggeli, hogy kettőnél több szalámikarikát raksz egy zsemlébe és nem üresen eszed. Értem én hogy lehet túrós tésztán meg carbonaran és krumplis tésztán élni valameddig, de ez nem élet hosszú távon. Éppen ezért javasoltam, hogy nézzen szét a költségei között, könnyen lehet, hogy a semmire folyik el úgy 10-20 ezer forintja, hogy nem is tudatosul benne.

Aztán innen eljutottunk odáig, hogy a szingapúri xy cég CEO-ja havi nettó 20 milliókért otthon csinálgatja a szendvicset, hát persze :D

2021. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldanod?
2023. szept. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!