Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan egyem meg úgy az...

Hogyan egyem meg úgy az ételeket, hogy ne legyek rosszul tőlük?

Figyelt kérdés

Amik itthon szoktak lenni ételek, azoknak a 80%-át nem szeretem. Ennek ellenére megeszem, mert nincs más, csak ilyenkor rendszerint meghajtanak. Megy a hasam tőlük. De van, hogy már evés közben rosszul vagyok, ilyenkor ki szoktam hányni őket. Sajnos magamra főzni nem tudok, jelenleg arra várok, hogy mikor kapok időpontot műtétre (idegbecsípődés). A szüleimmel élek, anyám szokott főzni. Ő szerinte semmi baj nincs az étellel, ami igaz is, csak én a zömét annyira nem szeretem hogy rosszul leszek tőlük.

Hogyan tudnék ilyen ételeket úgy megenni, hogy ne legyek rosszul? Az emésztésemmel semmi baj nincs, nem azért van ez mert az rossz lenne, hanem csupán annyira undorodok tőlük, hogy így reagálok rá. Az nem opció, hogy rendeljünk, mert arra nincs pénz. És az sem játszik, hogy én más fajta ételt egyek, mert nem tudja itthon senki sem elkészíteni.



2021. nov. 23. 11:56
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Állapotodra való tekintettel kérhetsz ideiglenesen étkezést házhoz szállítással az önkormányzattól. Próbáld meg, naponta mást ennél. Telefonon érdeklődj, milyen lehetőséged van erre és mennyibe fog kerülni. Apukád, lehet, segítene addig anyagilag támogatni, míg jobban leszel.
2021. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
50%

#8

7-es vagyok


Ha valaki tudja, hogy mi az a gerincfájdalom, akkor az én vagyok.

16 éves koromtól többszörös gerincsérvvel küzdöttem, majd baloldali csípőtől lebénulás után 2x műtötték a gerincem. A bénulás megszűnt, a fájdalom nem. Azóta szereztem HÁROM nyakisérvet, amik valamiért fokozott műtéti kockázatúak, így nem műthetőek. Ezek miatt nyelési és légzési nehézségeim vannak, de legalább inzulinnal kezelt cukorbeteg lettem.

És mindehhez nem vagyok 100 éves!

A legkisebb problémám a főzés - magamra és a családomra - miközben gerinctartó fűzőt és nyakrögzítőt viselek. Amikor már elviselhetetlen a fájdalom, beveszek fájdalomcsillapítót, lefekszem míg hat és folytatom tovább.

Szóval elhiszem, hogy anyád számodra nem tetszően főz, de azt nem, hogy heti 1-2x ne tudnál összeütni egy pörköltöt magadnak több napra! A rántott hús sem ördöngösség, csak a hülye nem tudja megcsinálni.

2021. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld ki, hogy egy hónapig rendelsz menüket. Azok változatosak. Ha akkor se múlik el akkor orvos.

Lehet nem allergia, hanem érzékenység.

2021. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
75%

"Köretnek kenyér van kizárólag"


Mihez? A paradicsomhoz meg a káposztához?

2021. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
59%
22 évesen miért nem főzöl magadra?
2021. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
43%
12. Elhiszem hogy áttudod érezni a kérdező gerincfájdalmát, de ő azt gondolom hogy egy speciális eset, amit csak orvos tud megoldani. Ami pedig az étkezés közbeni/utáni rosszullétet illeti, valószínűleg csak ételundora van, amit családon belül kell rendezniük.
2021. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
71%

#16

12-es vagyok


?????

Nem értem, hogy miért szólítottál meg és mit akarsz tőlem?

A Kérdezőnek reagáltam egy hozzám intézett válaszára.

Leírta, hogy idegbecsípődése (hexensussz) van, ami eléggé kellemetlen tud lenni, de ha tud ülni (és tud, mert írta) akkor összetudja dobni a világ legegyszerűbb ételét a pörköltöt is.

Ennyi a történet és nem több, nem kell többet belelátnod!

(Nem szeretnék erről többet beszélgetni)

2021. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
46%
Ha ételundora van, azt viszont pszichológusnál kéne rendezni...
2021. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
49%
Kinek ne lenne ételundora, ha mindig ugyanazt kellene ennie. ehhez nem pszichológus kell, hanem változatosabb étrend. Írta is, hogy más ételeket meg tud enni,.
2021. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
60%

A következőket javaslom:


1. Pszichológus,

2. Allergológus,

3. Gasztroenterológus felkeresése

4. Tanulj meg főzni

2021. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!