Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan egyem meg úgy az...

Hogyan egyem meg úgy az ételeket, hogy ne legyek rosszul tőlük?

Figyelt kérdés

Amik itthon szoktak lenni ételek, azoknak a 80%-át nem szeretem. Ennek ellenére megeszem, mert nincs más, csak ilyenkor rendszerint meghajtanak. Megy a hasam tőlük. De van, hogy már evés közben rosszul vagyok, ilyenkor ki szoktam hányni őket. Sajnos magamra főzni nem tudok, jelenleg arra várok, hogy mikor kapok időpontot műtétre (idegbecsípődés). A szüleimmel élek, anyám szokott főzni. Ő szerinte semmi baj nincs az étellel, ami igaz is, csak én a zömét annyira nem szeretem hogy rosszul leszek tőlük.

Hogyan tudnék ilyen ételeket úgy megenni, hogy ne legyek rosszul? Az emésztésemmel semmi baj nincs, nem azért van ez mert az rossz lenne, hanem csupán annyira undorodok tőlük, hogy így reagálok rá. Az nem opció, hogy rendeljünk, mert arra nincs pénz. És az sem játszik, hogy én más fajta ételt egyek, mert nem tudja itthon senki sem elkészíteni.



2021. nov. 23. 11:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

19: Na de azt meg az anyjával kéne lemeccselnie...


Nem tudom, milyen viszonyban vannak, de én (három felnőtt gyerek anyja) el nem tudom képzelni, hogy olyat főzzek, amit nem szeretnek!

2021. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de ez egy másik téma:)
2021. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
66%

Akkor összefoglalva:


A Kérdezőnek NINCS ételundora, csak nem tetszik neki az otthoni menü. Ez viszont kizárólag ízlés kérdése és van rá megoldás!


"Nagyon szeretem a húsokat. Ezer éve ettem utoljára pörköltöt, rántotthúst, töltötthúst, hasonlókat."

2021. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
8%
Nem allergológus kell, hanem gasztroenterológus, és a gyógyszertárban addig is javaslatot kérni recept nélküli emésztést segítő gyógyszerre illetve savcsökkentőre. Hogyne lenne baj az emésztéseddel! Reflux betegség, túl sok a savad, emellett lehet tejcukor és gluténérzékenységed, az okozhat hasmenést. Kerülni kell a savas és zsíros ételeket, és többit is megfigyelni. Nem enni és hányni! Amint lehet, el kell költöznöd és magadról gondoskodni. Anyád felelőtlen.
2021. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Engem amúgy komolyan érdekelne, mit főz anyád. Állítólag olcsón akar mindent, de nem fog se rizst, se krumplit, ami a két legalapvetőbb és legolcsobb hozzávaló. Mindenbe paradicsomot tesz, ami nyár kivételével majdhogynem arany árban van. Csak kenyér van mint koret. De mihez? Mindennap paradicsomos kapaoszta van?
2021. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
25: hát igen, elég ellentmondásos és logikátlan, amiket leír....
2021. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
25. Én is paradicsomos káposztára tippelek, aminek okán lhet hogy nxyáron tudnak befőzni paradicsomot.
2021. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés alatt írja, hogy "a szüleimmel élek", aztán később, hogy az apja vett neki valamit - és megint máshol, hogy az apja 5 éve elmenekült...


Akkor most mivaaaan....???????

2021. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
28%

Azt teljesen kizártnak tartom, hogy az anyja folyamatosan paradicsomos káposztát föz önmagában, minde egyéb nélkül.

Más ételt meg nem ismerek, amihet káposzta ÉS paradicsom kellene (pedig sok ezer receptet ismerek!)

De még egyéb káposztás vagy paradicsomos ételt sem tudok, amiben nincs krumpli, tészta vagy egyéb

2021. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
25%
29# Te sem olvastad a hozzászólásokat, mert ott leírta, hogy általában zöldséges ételek vannak, és nem kizárólag csak káposzta.
2021. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!