Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kóstolt már szilva-, szőlő-...

Kóstolt már szilva-, szőlő- és almalevelet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Igen.Boltban kapsz mind a gármst.

Vagy ha szerencséd van kapsz mustot,de kapni friss almalevet is.

2022. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1. LEVELET és nem LEVET.
2022. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

A szőlő levelét viszonylag sok ételhez fel lehet használni, annak hagyománya is van egyes vidékeken


[link]


Az alma, szilva levele apró, és keserű, azt még az ínséges időkben se nagyon ették.

Persze, gyermekként sok minden megkóstol az ember, nekem sem lett bajom attól, hogy megrágtam a szilva levelét, bár a felnőttek okkal tiltották a levelek megrágását, nálunk is vannak veszélyes, mérgező növények.


Az utóbbi években terjengő "reformerekkel" nem igazán tudok mit kezdeni, egyszerűen az internet hülyeségének nyilvánítok sok "felfedezést".

Voltak nagyon ínséges időszakok a történelem során, amikor sok vadon termő növény is élelmet jelentett, de amit akkor nem ettek meg, kétlem, hogy a modern időkben azokból lesz a csoda étel (szőrös disznóparéj, stb)

2022. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szőlő levele kb olyan mint a töltött káposzta vékony része, nagyon finom.



A szilva és az alma levelét még nem kóstoltam. Ezek ehetőek?

2022. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!