Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért nem szavabd evés közben, vagy evés után közvetlenül folyadékot inni?

Többektől is hallottam már ezt. Van igazságalapja?

2011. máj. 16. 14:25  Privát üzenet  

A válaszok
Gondolom evés közben azért nem, mert csillapítja az éhséget. Evés után meg meg kell emésztenie a szervezetnek. Bár lehet, hogy elég nagy baromságot írtam. :)

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2011. máj. 16. 14:31 Privát üzenet
Nekem is mondta az anatómia tanárnőm. Ha evés után rögtön iszol,felhígul a gyomorsav és a többi emésztőnedv,így lassabb az emésztés, jobban terheli a gyomrot. De én ettől függetlenül mindig iszok utána, mert jól esik.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2011. máj. 16. 14:36 Privát üzenet
Tinker Bell nevű felhasználó válasza:

:) Nem írtál butaságot!

Valóban nem szabad inni evés közben, mert az emésztéshez a nyálra és a gyomorban lévő emésztőnedvekre van szükség. Ha ezeket lemosod, akkor az étel a gyomrodban nem emésztődik, hanem rothad. Ez különböző gyomor és bélpanaszokat okozhat, lassítja azt emésztés, rossz közérzethez vezet, nehéznek érzed magad.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2011. máj. 16. 14:37 Privát üzenet

És mi van a levessel?egyébként nyáron vagy úgy egyébként ha szárazat eszel (sült krumpli, húsok, tészta) ezekhez jól esik inni, mondjuk vizet. leöblíti ami a nyelőcsöveden maradt étel illetve felhígítja és pont ettől érzed könnyebbnek magad. illetve én így érzem magam és a családban mindenki más.

nem hiszem, hogy szokás. a babáknak is adnak teát előtte meg utána is. biztosan megszomjaznak a kicsik elég sokszor (bár nincs gyerekem)

nem értek hozzá, saját tapasztalatomat írtam és a családomét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2011. máj. 30. 12:21 Privát üzenet
előző voltam. ha 2-3 decit iszom szerintem az még egészséges is. tegyük fel tényleg száraz ételt ettem és ha megszívná magát a kenyér, hús, mindenféle étel akkor könnyebben, pépesebben feltudna szívódni. persze az emésztésnél az enzimek mindent kiválasztanak maguknak, de ezzel miért terhelném? az ősember bezzeg nem gondolkozott ezen ennyit :D

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2011. máj. 30. 12:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az óvodában miért nem engedtek leves evés közben vizet inni?
12 éves gyerek vagyok és megyünk egyy több napos kirándulásra, ahol nagyon sűrű lesza program. Még soha nem ittam energiaitalt, de most az egyszer szeretnék inni, hogy bírjam a...
Hany eves kortol lehet energiaitalt inni?
Hány éves kortól lehet kávét inni?
Kb mennyi pálinkát ihatok még meg anélkül, h totál kilennék? (Nem szoktam pálinkázni, vodkát szoktam inni,50kg vagyok és 18 éves lány)
Evés előtt vagy után jó a sört inni? :D

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!