Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szavabd evés közben,...

Miért nem szavabd evés közben, vagy evés után közvetlenül folyadékot inni?

Figyelt kérdés
Többektől is hallottam már ezt. Van igazságalapja?
2011. máj. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom evés közben azért nem, mert csillapítja az éhséget. Evés után meg meg kell emésztenie a szervezetnek. Bár lehet, hogy elég nagy baromságot írtam. :)
2011. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is mondta az anatómia tanárnőm. Ha evés után rögtön iszol,felhígul a gyomorsav és a többi emésztőnedv,így lassabb az emésztés, jobban terheli a gyomrot. De én ettől függetlenül mindig iszok utána, mert jól esik.
2011. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tinker Bell ***** válasza:
78%

:) Nem írtál butaságot!


Valóban nem szabad inni evés közben, mert az emésztéshez a nyálra és a gyomorban lévő emésztőnedvekre van szükség. Ha ezeket lemosod, akkor az étel a gyomrodban nem emésztődik, hanem rothad. Ez különböző gyomor és bélpanaszokat okozhat, lassítja azt emésztés, rossz közérzethez vezet, nehéznek érzed magad.

2011. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

És mi van a levessel?egyébként nyáron vagy úgy egyébként ha szárazat eszel (sült krumpli, húsok, tészta) ezekhez jól esik inni, mondjuk vizet. leöblíti ami a nyelőcsöveden maradt étel illetve felhígítja és pont ettől érzed könnyebbnek magad. illetve én így érzem magam és a családban mindenki más.

nem hiszem, hogy szokás. a babáknak is adnak teát előtte meg utána is. biztosan megszomjaznak a kicsik elég sokszor (bár nincs gyerekem)

nem értek hozzá, saját tapasztalatomat írtam és a családomét.

2011. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%
előző voltam. ha 2-3 decit iszom szerintem az még egészséges is. tegyük fel tényleg száraz ételt ettem és ha megszívná magát a kenyér, hús, mindenféle étel akkor könnyebben, pépesebben feltudna szívódni. persze az emésztésnél az enzimek mindent kiválasztanak maguknak, de ezzel miért terhelném? az ősember bezzeg nem gondolkozott ezen ennyit :D
2011. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!