Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szereted a hagymát? Milyen...

Szereted a hagymát? Milyen gyakran fogyasztasz? Befolyásolja az életviteled (pl. munka, hobbi. ) a hagymaevési szokásaidat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 00:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szeretem. A munkámat nem nagyon befolyásolja mivel otthon dolgozom és amihez csak lehet hagymát eszem. Viszont ha kell mennem valahova akkor azért visszafogom magam. :D
2009. márc. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Szeretem. "Parasztgyerek" vagyok, így már kiskoromban is sokat ettem :DD

Azt nem mondom, hogy naponta, de van olyan is... sokszor eszem, és ma este is fogok, mert ma este pizzázunk :D de szendvicsekbe meg mindenbe is szoktunk tenni. Úgy tudom egészséges.

Amikor reggel dolgozom, vagy megyek valahová akkor természetesen reggel nem eszem semmiképp sem, mert hiába a fogmosás...

Délután szoktam enni, vagy amikor otthon vagyok. Vagy este, de az ritkább mert ha este eszek sokszor másnap is kellemetlennek érzem. Bár még sosem panaszkodott senki, hogy hagymaszagom lenne. :D

Szerintem ha dolgozol akkor munka után érdemes hagymás dolgokat enni, aztán fogmosás, alvás, majd megint fogmosás és semmi baj nem lesz. Esetleg tic-tac.

2009. márc. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Imádom, főleg a lila hagymát. Valamint nyáron az újhagymás csöpögtetős kenyeret (szalonnasütés), reszketek érte. Nyáron gyakrabban eszek hagymát, de ilyenkor télen is szoktunk, inkább este, vagy hétvégén, amikor már nem megyek utána sehova.
2009. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretem, pizzából, hamburgeről is olyant kérek, amiben nincs. Ha megérzem a szagát a kajában, nem tudom megenni. Ha a párom hagymát eszik, még másnap is megérzem rajta. Sem az ízét, sem az illatát nem bírom.
2009. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

èn is utálom a hagymát. Ez az utálat talán abbol jön hogy kisgyerek korom óta nem is bírja a gyomrom. De még a szagátol is rosszul vagyuk.


Pl pénteken nagyon éhes voltam, és egy füszeres mexikói rolót rendeltem az étteremben ami tele volt hagymával, de a füszerek miatt nem igaan éreztem. Annyira rosszul lettem másnap egész nap szinte semmit nem ettem. Soha többé hagyma.

Egyébként én is kiszoktam szedni mindenböl.

2009. márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Én is imádom:))) Ha megyek valahova persze nem eszem, max édeshagymát, annak nincs erős illata, és a konyhaajtót is mindig becsukom. Egyébként pedig mindenhez hagymát eszek, ha csak lehet :)) Meg teszek is mindenbe amibe csak lehet :))
2009. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Én is szeretem a hagymát,de leginkább a fokhagymát. Viszont sajnos vissza kell fognom magam. Szoptatom a 5,5 hónapos kisfiam,és amikor véletlenül ettem avokádókrémet amiben hagyma is van,olyan hasfájása volt szegénykémnek.... :(

Pedig úgy imádom az avokádókrémes,vagy a jó fokhagymás pirítóst...

2009. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

nem szeretem, ezért, ha bemegy valamilyen étellel a számba akkor elkezdek fuldoklani :S - tudom rossz szokás.

emígy csak a nagyon sűrű kanávertes parpikásnál eszem meg :D

2009. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Imádom a hagymákat, a vöröset, a lilát és a fokhagymát is! Bár ez utóbbit nem nagyon bírja a gyomrom, de nem tudok lemondani róla, inkább szenvedek utána! Sajnos csak hétvégén vagy estefelé ehetek, azért reggel munkába menet nem túl előnyös a hagymaszag!

De nagyon egészséges és inkább eszt eszem, mint a gyógyszereket!

2009. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, azokét is, akik szeretik, és azokét is, akik nem szeretik. Minden válasz jó válasz, hiszen egy ilyen kérdést mindenki a saját szemszögéből válaszol meg, részvétem azoknak, akik nincsenek jól a hagymától, bevallom, nekem is van olyan, amit semmilyen formában nem tudok megenni, mert a szervezetem eldobja, de annak örülök, hogy ez nem a hagyma, mert valóban gyógyszer értékű (1 nap alatt kigyógyított náthából januárban, most meg a torokfájásomat csökkentette, és hát még fogom is fogyasztani, mert énekelek, és ismét nagy munkában vagyunk, és nem szabad lebetegedni, úgyhogy mikor nincs éneklés, akkor eszem). Sőt, ma is tanultam valamit, pl. azt, hogy kisbabának így is lehet hasfájása, ha a mama hagymázik. Még nem vagyok anya, de akkor ezt már tudni fogom, hogy akkor óvatosabbnak kell lenni ezzel. :-)

Nos, a munka kevésbé befolyásol, mert nem olyan a munkám, ahol ez fontos lenne, viszont mint írtam fentebb, énekelek, és amikor próba vagy fellépés vagy stúdiófelvétel van, akkor nem eszem, de a köztes napokon nekem jólesik, amellett, hogy a torkomra tényleg gyógyszer. Szóval a hobbim befolyásolja, sőt, a hobbim jellegéből adódóan duplán.

2009. márc. 17. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!