Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szavatossági idő lejárta után...

Szavatossági idő lejárta után még mennyi ideig lehet megenni a konzerv kukoricát és a bazsalikomos izbombát?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Én ettem már két éve lejárt konzervet is (utólag vettük észre) semmi baja nem volt és nekünk sem.

Szerintem nyisd ki, szagold meg, kóstold meg, lehet, hogy annak sincs semmi baja.

2009. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha konzervről van szó, akkor szerintem minimum még 1 hónap, ha hűvös helyen (pl. pincében) tartod, akkor később is meg lehet enni. Egyébként a szavatossági idő a termék minőségének megőrzési idejét jelenti, azaz ha valaminek lejár a szavatossága, akkor az a dolog nem romlik meg aznap, csak a minőségéből veszíthet.
2009. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Élelmiszerek esetében a gyártó a szavatosság lejártáig garantálja azt, hogy addig az időpontig az étel biztos, hogy jó. Ez nem zárja ki azt, hogy az adott időpont után az adott konzerv nem ehető.

Szagold meg, ha nincs rossz szaga, az állaga is megfelelő, kicsit megkostolva sem tapasztalsz semmii negatívat, akkor nem lehet belőle gond.

De ha nem bízol ebben, akkor ne kockáztasd, dobd ki.


Minden jót!

2009. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!