Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért mondják a sütire, hogy...

Miért mondják a sütire, hogy "tészta" és mindenféle felvágottra, hogy "szalámi"?

Figyelt kérdés
Párom ajkai és arrafelé sokmindenkitől hallottam, hogy sütöttem tésztát.. én meg mindjárt a spagettire és társaira gondoltam. A barátaink, szintén onnan valók meg minden felvágottra azt mondják szalámi. A sonkára, párizsire..stb. mindenre. Annyira idegesítö. A férjem ugyanezeket használja és nem bír áttérni a helyes szóhasználatra. Pedig néha ebből volt vita is, hogy nem volt számomra egyértelmű mire gondol. Mi a véleményetek? Öszintén..
2011. aug. 20. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

"nem bír áttérni a helyes szóhasználatra."

Miért lenne az a helyes, amit te mondasz? Lehet, hogy ez tájszólás, ott úgy szokták meg. Neki meg lehet, hogy az a furcsa, ahogyan te beszélsz.

Ezen felesleges fennakadni.

2011. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Helyes szóhasználat? Miért lenne a tied helyes, az övé meg helytelen???

Ha ilyen kis apró dolgokat nem tudsz megszokni, akkor a hiba nem a párodban van,

2011. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Sose legyen nagyobb bajod. Menj, süss egy kis tésztát, vagy egyél egy kis szalámit, hátha megnyugszol tőle.
2011. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Magyarország ezen része, ahol mi lakunk elég fejlett mind szóhasználatban, úgy másban is. Én szeretem nevén nevezni a dolgokat és nem leegyszerűsíteni pl.az összes szörpöt málnára..így nem alakul ki a szókincsed rendesen. Ne mond neked, hogy nem egyszerű emberek?
2011. aug. 20. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Ő ott nőtt fel, azt a szóhasználatot tanulta meg. Egyébként sokfelé mondják így. Hát még a "Bambi"...Idősebbek falun még mindig így hívják az üdítőt. Találkoztam erdélyiekkel, mondták, hogy ettek "laskalevest". Kiderült, a cérnametéltes levesről beszéltek. Fogadd el, ne csinálj abból problémát a házasságban, amit el lehet kerülni.
2011. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Válasszunk külön két dolgot:


1. A szóhasználat. Nincs helyes és helytelen, hanem vannak különböző helyi dolgok. Elmondom neked, hogy Kárpátalján van barna kóla és szőke kóla (ugyanaz a cukros lé, mint itt, csak a fanta a szőke, a barna a kóla). Sőt bizonyos tájegységen ha kulccsal zársz, akkor bezárod az ajtót, ha nem, akkor becsukod, máshol fordítva. Sőt: egyetemi csoporttársaim kiröhögtek, amikor nem voltam két hétig, utána kérdezték, mi volt velem, mondtam: lebetegedtem. (Fiú vagyok ugyanis, és az ő tájegységükön az állapotos nőre mondják, hogy lebetegszik.) Ami nem megszokott, még lehet helyes.

2. A párkapcsolat. Szerintem fontos az, hogy ne akarjuk megváltoztatni a társunkat. Ha ő így szeretné használni, használja így, te meg úgy. Ha neki majd kényelmetlen lesz, megváltoztatja. Ha meg az a legnagyobb konfliktusotok, hogy párod diós tésztát akar enni, vagy diós kiflit, akkor gyorsan adj hálát a Fennvalónak és a párodnak meg egy cuppanós puszit :)


Nem akarom elbagatellizálni a dolgot, de szerintem ezt apró figyelmességgel át tudjátok hidalni. Ami a legfontosabb: ne mondd neki (és ha lehet, ne is gondold) hogy ahogy ős beszél, az sem a "helyes szóhasználat" vagy rosszabb esetben nem normális. Ez nagyon megalázó tud lenni egy kapcsolatban - nem okoskodni akarok, jóindulattal mondom -, tapasztalat.

2011. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a tészta elég egyértelmű, mert a spagettit nem sütni szokták. Ha megfigyeled az alapanyagok nevei is a tésztára utalnak: linzer tészta, kelt tészta, stb.

A szalámit meg beszéljétek meg. Ha szalámit kér, akkor vigyél neki szalámit, és ha problémája van, mondd meg neki mosolyogva, hogy "dehát ezt mondtad szívem..." Ezt már csak meg tudjátok oldani.

2011. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Én Bp-i vagyok de mégis szaláminak mondott a felvágottat is, ha visszakérdeznek h milyen szalámi, mondom h pl olasz felvágott
2011. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Problémát nem csinálok, csak most már visszakérdezek, mert volt egy szitu mikor boltba menet előtt megkérdezte mi is kell, én meg mondtam, valami szalámi..erre ő hozott parizert (volt itthon egy minirúd) :) meg nekem olyan furi, hogy a mamija mindig mondja, sütöttem tésztát, mire jöttök.. és hát zserbó volt az! :)
2011. aug. 20. 14:55
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván így szokta meg...

Ha "egyszerű embernek", rangodon alulinak tartod a párodat és ilyen dolgok miatt problémázol, akkor ott más hiba van a történetben...

2011. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!