Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért mondják a sütire, hogy...

Miért mondják a sütire, hogy "tészta" és mindenféle felvágottra, hogy "szalámi"?

Figyelt kérdés
Párom ajkai és arrafelé sokmindenkitől hallottam, hogy sütöttem tésztát.. én meg mindjárt a spagettire és társaira gondoltam. A barátaink, szintén onnan valók meg minden felvágottra azt mondják szalámi. A sonkára, párizsire..stb. mindenre. Annyira idegesítö. A férjem ugyanezeket használja és nem bír áttérni a helyes szóhasználatra. Pedig néha ebből volt vita is, hogy nem volt számomra egyértelmű mire gondol. Mi a véleményetek? Öszintén..
2011. aug. 20. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg undorító a hozzáállásod.

Te városi vagy, ergo biztosan jobban tudsz mindent, mint ők, és ha máshogy használnak egy szót, mint te, akkor egyszerű, és fejletlen emberek.


Na az ilyen hozzáállású emberre mondják falun, hogy városi paraszt. És tök igazuk van.

2011. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte véleményeket! :) Még jó, hogy a hangsúlyt nem lehet írásban rögzíteni!
2011. aug. 21. 10:21
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen kedves kérdező, itt Erdélyben a tészta az a sütőben sütött tészta, sütemény. Meg ugyanakkor a felvágottra kicsit tényleg sok, hogy mindent egy kalap alá vegyél. Mert pl csak őrölt húsból amit vastagabbra töltenek is lehet szalámi, de lehet mortadella, sonkaszalámi meg lehet nyers, lehet szárított...a párizsi megint más
2011. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Párom nem erdélyi, hanem nyugat-magyarországi..de nem kell ekkora port kavarni belőle, mi sem tesszük! :)
2011. aug. 23. 05:32
 15/15 anonim válasza:
Már a problémából tudtam, hogy odavalósi ahova én. Én is sokszor nézek, hogy miről beszélnek, amikor olyan szavakat használnak, amit még nem is hallottam. Szerintem érdekes hallgatni, felfedezni hol milyen szó használat van.Hiába születtem Szombathelyen, a tésztát még én se tudtam megszokni, de már értem, ha a nagymamám azt mondja, sütött tésztát nekem.
2017. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!