Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kel meg a teljes...

Hogyan kel meg a teljes kiőrlésű liszt olyanra mint a búzaliszt?

Figyelt kérdés
Nekem mindig tömör marad. Hallottam olyat is, hogy nem tejet kell a tésztához adni, hanem kefírt, vagyis abba kell belekeverni és úgy hozzáadni, meg olyat is jól megdagasztani utána hagyni picit pihenni és rögtön sütni.. Valakinek tapasztalat?
2011. szept. 23. 22:48
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Tegnap sütöttem teljes kiőrlésűből kenyeret, de az sosem kel meg, a liszt jellege miatt. Ha hozzákevertem volna finomlisztet, jobban megkelt volna. De nem akartam. :)
2011. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
50%

A teljes kiőrlésű liszt nagy része korpa,amit régen csak a disznóknak adtak. Akár élesztőt,akár kovászt adsz hozzá,soha nem kel meg rendesen. Amit belőle sütsz,az nem kenyér lesz,hanem csak sűrű bodag.

Az is mese,hogy egészségesebb,mint a fehérlisztből készült. Ami plusz tápanyag van benne,au elenyésző mennyiség.

Azok "hirdetik" ezt,akik ebből gazdagodnak meg.

2011. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Utolsónak: kenyér lesz. És a rosttartalma az emésztés szempontjából lényeges.
2011. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Igen a sikért azt már be szereztem pont emiatt, de olyan nagy változást nem tapasztaltam, de akkor nem is fogok.:-( Búzalisztet pedig tuti hogy nem adok hozzá, mert múltkor megettem egy kakaós csigát, és utána 2 napig szorulásom volt tőle. Zabpehelylisztet, telj.kiőrl. tönkölybúzalisztet és bio telj.kiörl.búzalisztet szoktam használni, a fehér lisztektől félek.
2011. szept. 24. 07:44
 15/43 anonim ***** válasza:
A kakaótól volt szorulásod (ami logikus lenne) vagy a búzaliszttől?
2011. szept. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

nyilván a kakaótól volt neki, mivel a liszt ilyet nem csinál


amúgy meg mustármag/lenmag/szezámmag kiskanálnyi minden kajálás előtt egy nagy pohár vízzel és nem lesz szorulásod

2011. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

A teljes kiőrlés lényege nem pont az, hogy nem fosztják meg a gabonaszemeket a külső héjtól, nem fehérítik,stb.? Legalábbis én mindenhol ezt olvastam-ezért ajánlják a natúr gabonapelyheket, az árpát, zabot, barnarizst... Én rosszat még velük kapcsolatban még nem olvastam.

A disznókhoz visszatérve, a barátoméknak van családi tanyájuk disznókkal, és ő is mindig megy takarmányért, és úgy daráltatják le, és a disznójukon kb 1 vékony ujjnyi zsír szokott lenni,mindig kiváló minőségű a húsuk mikor leadják őket.Merthogy tulajdonképpen az is teljes kiőrlésű gabona.

2011. szept. 24. 07:56
 18/43 A kérdező kommentje:
Nem, a kakaó engem majdnem úgy meghajt mint a kávé, a saját kakaós csigácskáimtól pedig semmi bajom nem szokott lenni, + az a kakaó mennyiség amit ezekbe beletesznek nem túl nagy.
2011. szept. 24. 07:59
 19/43 A kérdező kommentje:
Fel is puffadtam tőle, olyan volt mint amit megettem és utána ott bent megállt és nem mozdult... Elég egészséges kajákat eszem, nagyjából már bemértem h mire hogy reagálok belül. Ezt csak azért írtam, mert azelőtt kb. 4 évvel ettem utoljára k.csigát, és amennyire jól esett nem megdolgozni érte, hanem ott volt előttem, annyira voltam csak sz.rul tőle utána. Meg azért mert ez van ha búzaliszteset eszek, ezért nem rakok még kisebb mennyiséget sem semmibe.
2011. szept. 24. 08:05
 20/43 anonim ***** válasza:
te, a teljes kiőrlésű liszt szerinted miből van? általában búzából, más gabonából sokkal kisebb arányban ;)
2011. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!