Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek egészséges inni a...

Szerintetek egészséges inni a boltban kapható tejet?

Figyelt kérdés

A barátnőm azt mondta hogy ő gyakran iszik tejet. Én viszont már nem ittam évek óta és aggódok hogy ezzel nagyon rosszat teszek a csontjaimnak.

Viszont ezek a boltban kapható tejek nem tűnnek igazinak valahogy, olyan mintha festékes víz lenne.

Mivel teszek jobbat az egészségemnek: ha megiszom vagy ha nem iszom meg a boltban kapható tejet?


2011. nov. 25. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam nem érdemes tejet inni, mert:

1. a boltban kapható "tej", közelében sincs az igazi tejnek

2. a felnőtt ember szervezete nem képes lebontani a tejet, nincs rá szüksége


A csontoknak meg úgy tudom kalcium kell. Én ritkán szoktam tejet fogyasztani, 3,5%os zsírtartalmút szoktam venni, tejtermékeket meg fogyasztok rendszeresen (szeretem a sajtot, kefírt).

2011. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak a boltban is finom tejek, csak nem a tartós tejet kell venni, mert az nagyon rossz ízű.

Én is kevés tejet iszom, mert sokszor tele leszek tőle viszkető pöttyökkel, de néha úgy megkívánom hogy felhajtok egy-két pohárral.

A tej gyakran emésztési problémákat okoz, sokakból pedig egyenesen laktóz-intoleranciát vált ki, vagyis nem képes a szervezetük lebontani a tejcukrot.


Olvastam már azt is, hogy a tej bociknak való és ne igyuk, máshol pedig, hogy sok tejet kell inni, ki tudja mi az igazság.

Szerintem ha nem szereted tudod helyettesíteni, joghurtokka, sajttal, stb.

2011. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orvosi oldalába nem akarok belemenni, mert ahány cikk a tejről, annyi verzió (hogy jó-e, vagy káros, stb.)

Egy biztos: sok felnőtt nem bírja rendesen megemészteni. De ha a szervezete kívánja és nem okoz neki problémát, akkor miért ne ihatna tejet? Nekem bélgyulladásom szokott lenni, kb. mindentől tud menni a hasam, ezért tejet nem is ihatnék. De a tejtől viszont nekem még sose ment a hasam. Tehát a tej maradt :)

2011. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs bajod tőle - puffadás, hasmenés, kiütések, orrfolyás - idd csak.


Én régen imádtam a boltit, de már négy éve házit iszom, azóta a boltit csak kínkeservvel nyelem le, annyira mű - kivéve a nem tartós tej, mert az még megközelíti a házit.

2011. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tejet inni, fogyassz tejtermékeket. A legtöbb kalcium a sajtokban van. A joghurok segítik az emésztést. Hasznosak mind :)
2011. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké :) Más tejterméket fogyasztok, de a tejet önmagában nagyon nem kívánom :)
2011. nov. 25. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a tejéntejtől rosszul leszek(nem azért, mert a tehénből jön), sajnos csak a bolti marad. Néha ha kecsketejhez jutok, azt szoktam inni.
2011. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!