Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan meglepő hogy nem...

Miért olyan meglepő hogy nem eszem meg az emlősök húsát? Mi ezzel a baj?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom lenyelni őket.Amikor megízlelem az ízét akkor egyből hányingerem lesz és amikor lenyelni próbálom egyből visszajön.Semmilyen sertés , marha húst nem vagyok hajlandó megenni.Sokan ezt kényességnek finnyás dolognak gondolják de szerintem egyáltalán nem az.Ezzel rengeteg ételt kilőttem tudom.Vendégségben is kellemetlen amikor csak rizsát eszem mivel nincsen csirke , pulyka , kacsa hal és megkérdezik hogy "húst miért nem eszel". Édesanyámmal is sokszor vitázok hogy mi legyen az étel , mivel ők sokszor ennének pörköltet, gulyást, én meg már a szaguktól is rosszul vagyok.
2011. dec. 28. 23:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
29%
szerintem nincs vele semmi baj.én se bírom megenni őket,bár nem azért mert rosszul lennék tőlle.
2011. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem meglepő! Mindenki azt eszik amit akar,sok embernek van "mániája". Én például semmilyen belsőséget,vért,gombát nem vagyok hajlandó megenni. Persze ha az éh halál fenyegetne nem finnyáskodnék,gondolom te sem?!

De nem várom el másoktól hogy ők se egyék! Te sem gondolhatod hogy majd miattad többet nem fognak anyádék sertéspörköltet,vagy marhagulyást enni! A páromnak megcsinálom a májat,vagy a sült vért mert szereti,de én nem eszem meg.

2011. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Saját magaddal tolsz ki, a fehérje élettanilag kell. Ideig óráig nem veszed észre a hátrányát.
2011. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ezzel semmi baj., ha undorodsz tőle, miért is ennéd?
2011. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Ártasz a szervezetednek,ha nem eszed meg ezeket a húsokat. Pszichikailag van problémád. Bebeszéled magadnak,hogy ezeket nem bírod megenni. Ezen kellene változtatnod. Később egyre több ételt nem fogsz megenni.
2011. dec. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó két válaszoló hülyeség amit mond. A sertéshúst bőven tudja pótolni mással, sokkal 'egészségesebb' húsokkal. Marhát, bárányt meg hasonlót, amúgy sem sokat eszik senki szerintem. A szárnyashúsok, hal bőven elég ha azt eszi. Az meg megint hülyeség, hogy egyre több dolgot nem fog szeretni.

Én semmi pénzért nem enném meg a paradicsomot, gombát, zöldbabot. Anyám ugyanígy volt vele fiatalkorában most mégis szereti mindet, meg nekem is van pár kaja amit kölyökkoromban nem ettem, most igen.

2011. dec. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező!

Nagyon jó pörit lehet csinálni pulykafelcomb filéből. Amúgy meg ne terrorizáld ezzel a családod. Ha gulyást akarnak enni, egyenek azt, te meg főzöl magadnak valami mást.

2011. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Nekem a sertéstöl volt kiskoromban udorom. Persze a rokonság megtömött sertés pörköltel 2 napig hánytam. Majd elkezdtem viszketni és kiütéses lettem : Persze az okos rokonok mondták anyámnak ez bárányhimlő: Amikor már ugy görcsöltem hogy se felállni se kiegyensedni nem tudtam . Az orvos közölte anyámal ez fertőzés. 2 hónapig hordott a dokihoz injekcióra. majd rendbe jöttem. Aztán 16évesen vendégségbe nem mertem nemet mondani a csülök pörköltre..

Aztán megint megtörtént . ugyanaz a tünet ugyan az kezelés. Na én azóta semmit nem vagyok megenni ami sertés. legyen az hús vagy feldolgozott termék..

a szervezeted tudja mi a jó neked.

2011. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vegetáriánus , csak a sertés , marha és hozzá hasonlókat nem eszem meg.Volt régen amikor lenyeltem a rántott karajt és visszajött , kihánytam.És nem hiszem hogy egészségtelen lenne az hogy nem eszek ilyen húsokat mivel sok más húst viszont eszek , például halból sokat.


7. válaszoló!Köszönöm a tanácsot , nem is tudtam hogy pulykából is lehet pörköltet csinálni!

2011. dec. 29. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki a franc pontozza le ezeket a hozzászólásokat??!!
2011. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!