Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Neten rendelem a pizzát,...

Neten rendelem a pizzát, bankkártyával fizetek, adtok borravalót?

Figyelt kérdés
Már én érzem magam szarul, mert látszik a futáron, hogy fel kellett jönnie az elsőre. Hogy néz ki az ha mondjuk egy 200-500 ftot odaadok neki, mikor minden ki van már fizetve?
2012. jan. 8. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Én szoktam.

És igazából azóta mióta egy rövid ideig dolgoztam egy pizzériában. A pizzafutár fizetése úgy van megállapítva, hogy totálisan a borravalóra alapoznak.Tehát egy minimumot kap,mert "úgyis van borravaló". Persze ez így tök nem normális, de ez van.

2012. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értelek, csak olyan hülyén néz ki, hogy egy 200as érmét a kezébe nyomok. Tiszta ciki, viszont így már teljesen elment a kedvem a rendeléstől, pedig Augusztus óta csak tőlük rendelek. Általában kevés készpénz van nálam azért kényelmesebb a kártya.
2012. jan. 8. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
10%-ot illik szolgáltatásnál borravalóként fizetni, szerintem ha telik pizzavacsorára, egy 200-ast nyugodt szívvel a kezébe nyomhatsz. A futárok amúgy sincsenek agyonfizetve és csak jólesik az embernek egy kedves köszönöm és egy kis borravaló a munkájáért.
2012. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bánomisén ***** válasza:
89%
Nem ciki, főleg a pizzafutárnak nem. Örül neki, megköszöni és legközelebb gyorsabban szállítja ki a pizzát, mint eddig :-)
2012. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ma este gyakorlatba is átültetem. Köszi a válaszokat!
2012. jan. 8. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen vendéglátósok, ételfutárok belekalkulálják a rendes árba is a borravalót, hidd el!


Csinálj egyszer magad pizzát (vagy bármit), add össze mennyibe került az alapanyag, és meglátod... Bár ha nem tudsz sütni/főzni, akkor persze megéri rendelni. De nekik ez pikpak munka, az energiával is sokat spórolnak a tömeggyártás folytán.. A szállítást is tudják jól ütemezni a sok megrendelő miatt...


Szóval nem szoktam borravalót adni. Nekem se ad senki borravalót ha épp van munkám és mondjuk kontrolling asszisztensként dolgozok (abszolút átlagon aluli pénzért)...

A futárok meg ha kevéslik a fizut, akkor keressenek más állást, kérjenek béremelést...


Majd ha fölös millióim lesznek, akkor jótékonykodok. De a borravaló nevetséges szokás. Pont mint az orvosi hálapénz, mikor annyi pénzt levonnak egészségügyi dolgokra...

2012. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
mivel én is a borravalóból élek, mint postás, így természetesen, ha kaját rendelek mindig adok neki 200-300 ftot :) nyugodtan adj neki egy kétszázast, ha kártyával fizettél, akkor is.
2012. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

"Majd ha fölös millióim lesznek, akkor jótékonykodok. De a borravaló nevetséges szokás. Pont mint az orvosi hálapénz, mikor annyi pénzt levonnak egészségügyi dolgokra...""


Te akkor se adnál borravalót ha millióid lennének,mert egy büdös zsi..ó vagy

2012. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyik pizzéria az ahol lehet bankkártyával fizetni?
2012. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!