Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem akarom megbántani, leszóln...

Nem akarom megbántani, leszólni főzési szokásait, de nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja nagyon jól süt-főz...viszont rengeteg "műanyagot" használ, hulala, margarin, ízesítők, festékek.

Nemrégiben kiújult a gyermekkori ekcémám, és az orvos rámutatott, hogy valószínűleg ezek miatt(is). És tényleg, akárhányszor ott étkezünk, utána nagyon durva ekcémás tünetek jelentkeznek a karomon, kezemen.


Nem tudom mit tegyek, mert múltkor is visszautasítottam a sütijét, és látszott, hogy megbántom vele.:/


Válaszokat előre is köszönöm.


2012. febr. 1. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

A hulala, margarin és tsai mérgező katyvaszok, imádom,

amikor azzal jönnek, hogy de milyen jó kemény habja lesz, megáll benne a kanál. Fuj.


Szerintem nem tudsz mit tenni, ez nagyon kényes dolog.

2012. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
öszintén mond meg,hogy ételalaergiád van és miket ehetsz.
2012. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Annamarianna válasza:
46%
Vegyél Neki ajándékba szakácskönyvet,talán vált a szokásain.
2012. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd meg neki szépen,hogy nem akarod megbántan és nagyon szivesen ennél a sütijéből,de nem teheted,mert egészsésügyi problémáid vannak.

Ha normálisan elmagyarázod neki,akkor meg fogja érteni és nem lesz sértődés!

2012. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!Kedves,rendes tőled,hogy a tüneteid ellenére sem szólnál!Sajnos szólnod kell.Én nem hiszem,hogy megbántanád,mond meg bátran,hogy nincs semmi baj az ételekkel amit készít,csak...neked-mármint a te egészségednek,szervezetednek nem tesz jót az ételekben található "műanyag".Ezt meg kell értenie!Mond el neki,hogy bármennyire szeretnéd(,mert gondolom azért ízleni ízlik amit csinál,-)de nem eheted meg!

Vagy!Tudom ez nem a legegyenesebb,de talán kérd meg a párod,hogy közölje ő-talán neki sikerül elmondania úgy,hogy ne bántsa meg(,-de mondom szerintem ebből semmi sértődés nem lesz)!

Esetleg még megkérheted,hogy készítse el úgy,hogy rád is gondol és a káros dolgokat nem teszi bele.

Én azt mondom!Ne aggódj!Mond csak el neki!Biztos meg fogja érteni!Emiatt nem haragudhat rád!

Őszintén remélem tudtam segíteni!Drukkolok!

2012. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

El kell neki mesélni (nem akkor, mikor épp esztek, hanem csak úgy, csevegő hangnemben), hogy az utóbbi időben ekcémás tüneteid voltak, elmentél az orvoshoz, és ezt meg ezt most már nem eheted, mert valószínűleg allergiás vagy rájuk.


Na most ezután két esélyes a dolog, a jobbik eset, ha megpróbál a kedvedben járni és mellőzni ezeket az összetevőket, a rosszabbik, hogy nem teszi, és akkor vissza kell utasítanod a sütijét, de legalább tudsz hivatkozni a beszélgetésetekre. ("Emlékszel, mondtam, hogy erre allergiás vagyok..")

2012. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, de ne úgy, hogy nem ehetek, mert allergiás vagyok a műanyagokra... (ezzel azt mondod neki, hogy ő nem körültekintő). hanem úgy tényleg, csevegés közben, hogy érzékeny vagy az összetevőkre, ekcéma gondjaid vannak stb. Ezzel nem bántod meg.
2012. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

csak mondd meg egyszerűen hoyg sajnos nem ehetsz semmilyen adalékanyagot mert az orvos megtiltotta az ekcéma miatt

ennyi

attól ő még jól főz

lehet h legközelebb direkt neked csinál valami menteset

adig kérj gyümölcsöt vagy vizet kész nem kell náluk jóllaknod

vagy vigyél magaddal

ha cukorbeteg lennél vagy tejallergiás akkor se ennéd ezeket másnál

attól ők hadd egyék ha ők bírják

2012. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Hulala és a margarin azért nem feltétlenül vacak. Nem mindenkinek telik valódi tejszínre és vajra. Az ízesítők valóban nem jók.
2012. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam,de amikor egy átvakarózott hét után mentem hozzájuk,akkor mondtam hogy mikre vagyok allergiás,miket nem eszm meg.Azóta ugy főz hogy vagy nem használ ilyeneket,vagy készit külön nekem is.
2012. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!