Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Minden nap enni húst nem...

Minden nap enni húst nem egészségtelen?

Figyelt kérdés

Vagy más is minden nap eszik? Ha napközben nem is, de vacsorára mondjuk szalámis kenyér, és az is hús.

Nem baj?


2012. júl. 12. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha eszel mellé mást is,nem egészségtelen.
2012. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Mindig mindent lehet enni, csak mértékkel! Tehát a mennyiség a kérdés!! Összességében napi 30 dkg húsnál többet nem ajánlatos enni! (Pl. a húgysav szint megemelkedés miatt sem, köszvény, stb...)
2012. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak családok (pl. anyósomék is), ahol a jólét jele, ha minden nap hús van az asztalon, attól függetlenül, esznek-e belőle tisztességgel, vagy csak csipegetnek.

És vannak családok, ahol hetente 2-3 alkalommal megfelelő körettel, főzelékkel stb. és akkor viszont jóízüen esznek belőle, mégis jól érzik magukat így is. (Ilyen vagyok pl. én is)


Szerintem is ott az igazság, hogy ha mértékkel eszik, akkor nincs gond, a baj csak akkor van, ha mellette más pl. főzelék, zöldség-gyümölcs, hasonlók szóba se jöhet.

2012. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg növény van, ami sokkal jobban megnyomhatja a húgysavszintet, mint a hús. Borsó, szója, spárga, bab, kakaó, stb. A köszvénynek inkább a túlsúlyhoz van köze, mint a húshoz, a velő és a máj, amiben rengeteg purin van.

Azért nem egészséges, mert nem a legegyszerűbben emészthető táplálék a hús, néha nem árt, ha pihen az emésztőrendszered egy kicsit.

2012. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, sok fehérjét tartalmaz és eléggé eltelít. Köretnek a legjobb a zöldség.
2012. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!