Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről, akik esznek húst, megveszik készen a boltban, de amikor arra terelődik a szó, hogy levágni az állatot, akkor nyomban nyavajogni kezdenek, hogy "jaj, szegény állat" vagy "milyen barbárok a hentesek"?

Figyelt kérdés
NEM a vegetáriánusokról van szó, hanem húst evő, többnyire nagyvárosban fölnőtt emberekről. Férfi és nő egyaránt.
2012. júl. 16. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%
én ilyen vagyok. imádom az állatokat, de a húsról nem tudnék lemondani. azt a csirkét, vagy malacot, amit láttam rohangálni a kertben, azt nem enném meg.
2012. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
én ilyen voltam, de álszent dolognak tartottam ezért vega lettem :P
2012. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 mustafa33 ***** válasza:
19%
Sok sok doboz lőszert elvadásztam már, sok házi disznót is feldolgoztam, de nem szeretem szúrni vágni még a csirkét sem. Ha muszáj, muszáj, mit csináljak ha még él az a vadkacsa... Saját nevelésűt mégsem tudnék levágni, vagy levágatni (ezért nem nevelek soha semmit). És azt tartom, a vad amit lelövök és megeszek, hozzá méltó életet élt amíg élt és halt mikor halt. Nme úgy a hizlaldák és húsgyárak alanyai.
2012. júl. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az embereknek tudatában kellene lenniük, hogy az ő életüknek az az ára, hogy más élőlények meghalnak.... Talán jobban becsülné a saját életét is az emberek nagy többsége. Nálunk, falun minden évben van disznóvágás, senki nem poénkodik a levágott állattal, egy kicsit mindeki szomorú, a gazda, hiába kap ötven rongyot a malacért, egész évben nevelgette. Becsülete van az ételnek. Valaki írta, hogy ez afféle civilizációs ártalom, egyetértek vele.
2012. júl. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

Én a szárnyasokat levágom, megkopasztom, a nyulat is megölöm és megnyúzom, a hallal sincs semmi gondom. Disznót és marhát csak azért nem vágok, mert nagy és nem is értek hozzá! De szívesen segítek pl. a disznótornál, ha tudok!

A legjobb módja annak, hogy az ember biztos legyen benne, hogy friss a hús!

Valaki azt írta, hogy inkább párizsi meg virsli! Szerintem ha megnézné, hogy készül, biztos nem enne többet!

2012. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%

Aki a hentesekre azt mondja a munkájuk miatt hogy barbárok azok viszont nem normálisak. Minden szakmát meg kell tanulni na és szokni.


Én képtelen vagyok levágni azt az állatot amit én nevelgettem-- a férjem viszont nem lelkizik ilyesmin-- akkor miért ne hagyjam rá? -elég ha nekem kell elkészíteni


Az hogy egyesek nyavalyognak az étkezés céljából levágni való állat miatt, amit nem is neveltek-- azt nem kell komolyan venni, vannak akik csak megjátsszák a szentet, aztán hazamegy és két pofára eszi a húst válogatás nélkül-- azokat nem kell megkínálni a frissen sültből.


az a magyar ember aki az eszement vegetáriánusi étkezést célozta meg az megérdemli hogy megbetegedjen, mert elfelejti, hogy ősei magyarok voltak és bizony halászó, vadászó nyájakat hajtó nép-- vagy is eredendően a génjeink igy a hús fogyasztásra abból fehérje előállításra vannak beprogramozva-- nem pedig a Gangesz partján ücsörgő eszement guru étrendjére!

2012. dec. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!