Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A dobozos tej látott tehenet...

A dobozos tej látott tehenet valaha?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 23:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
30%
Azért ahhoz már szükségeltetik némi elmeél, hogy valaki azt gondolja, hogy a tejből először méregdrágán tejport csinálnak, aztán azt feloldják vízben, gondolom csak azért, hogy vele jól kib@...@nak! :-D
2009. júl. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
48%

TEJPORT MIBŐL ÁLLÍTJÁK ELŐ SZERINTED AKKOR ? MŰANYAGBÓL ? Arra nem gondolsz hogy a tej meg romlik , a szárított tejpor meg 10x addig bírja (hűtés nélkül) ? Sokkal olcsóbban tárolható, és szállítható.

Tejpor eladható más termékekhez gyártásához is amihez a tej nem biztos hogy megfelel pl édes-tészták alapanyaga,krémporok,és mindenféle félkész édesipari porokhoz.

2009. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
60%

Élelmiszer ipari suliba jártam.

A tejet benyomják egy gépbe, hogy a folyadék kiszárítsák belőle, így por lesz, majd ezt folyadékkal feldúsítják, pasztőrözik, így tudják szabályozni a zsírmennyiséget is.

2009. júl. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Egyrészt úgy tudom, hogy csak az kaphat tej feliratot, aminek köze van a bocihoz. Csak épp nem mindegy, hogy mennyi köze van hozzá, gondolom, a gyártási technológiától is függ az íze. A reggeli italok is tartalmaznak tejet, csak kisebb arányba, nézzétek meg a dobozt/zacskót!

És a dobozos tej meg az UHT tej nem ugyanaz. Az utóbbinak szerintem tejpor íze van, de a dobozos tejnek nem. Persze gyártója válogatja.

Azt meg javaslom mindenkinek, hogy mielőtt alapjáraton elutasítja a saját márkás termékeket, mert az tuti gagyi, előbb nézze meg, hogy rajta van-e a gyártó, és hogy melyik cég gyártja. Nekem pl. a Sparos mustár okozott meglepetést, ugyanis az Univer gyártja, az meg elég jó (szerintem).

2009. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
mint az egyik kommentből megtudtuk a tescos tejet is a mizo dobozolja
2009. júl. 19. 09:32
 36/48 anonim ***** válasza:
89%

A saját márkás termékek egy másik márka nem a legjobb minőségű terméke, maradéka, amit kivágnának a fenébe. (nem romlott vagy rossz, de nem is az a minőség, amit szolgálnának nekünk)


Tessék élelmiszer ipari suliba menni, (X. kerület, Bercsényi Miklós) ott megtanítják nektek is, hogy miből is készül a tej. Nem kitaláltam, nem légből vettem, nem máshol olvastam, ebből írtam dolgozatot.

Aki innentől is lepontoz, csak sajnálni tudom, mert hülyeséget hangoztat, azzal szemben, aki tanulta is.

2009. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

"A tej víztartalmának részleges vagy teljes elvonásával régóta állítanak elő különféle tejtermékeket azzal a szándékkal, hogy a tejellátás a termelés helyétől és idejétől távol is megoldható legyen. A tej alkotórészeinek koncentrálásával kisebb térfogatú és tömegű, könnyebben szállítható, romlás nélkül hosszabb ideig tárolható, vízzel újra tejjé alakítható termékek sorát fejlesztették ki."


[link]

2009. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
nem fogunk lepontozni,köszi a hozzászólást :)
2009. júl. 19. 10:09
 39/48 anonim ***** válasza:
Én sosem voltam oda túlzottan a tejért, jó, ha 1 hónapban egyszer ittam... A tehéntejből egyszer sokat ittam, és hánytam, szóval azzal is felhagytam. :D A bolti tej meg... Hát igen, semmi köze a tehénhez. :D Azóta szerencsére kiderült, hogy közepes szintű tejallergiám van. :D
2009. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
én a mazsolával jártam így :D
2009. júl. 20. 15:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!