Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy készítsek chilis babot 4...

Hogy készítsek chilis babot 4 személyre, bográcsban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
A Knorr-os Chilis bab porral :P szerintem úgy a legfinomabb.. hozzáadsz darálthúst babot meg kukoricát és ízlés szerint csípőset :)
2009. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a port javasolnám, mert megadja azt az igazi ízt. Kaliforniai paprikát mindenképp vegyél 1-2 db-ot, és apróra vágva főzd bele, meg vehetsz külön őrölt chilit, ha esetleg valakinek nem lenne elég csípős.

Értelemszerően a bográcsban dinsztelsz hagymát, majd ha megvan, mehet bele a darálthús. Ez elvileg marha, de csináltam gyakran sertésből is (csirkéből nem jó). A husit a forró hagymás olajon kicsit átkavargatod, majd befűszerezed, ráteszed a port is és mehet rá a víz. Mikor kb. félig megfőtt a hús, akkor kell hozzáadni a kaliforniai paprikát. Mikor majdnem teljesen megfőtt, akkor szoktam hozzátenni pár konzerv vörösbabot és bőven kukoricát, és még chilit, ha úgy érzem, hogy kell.

Ez így isteni finom!

2009. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg a porra vonatkozó javaslatokat! Remélem finom lesz.
2009. júl. 24. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!