Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Segítség! A kamrában mindent...

Segítség! A kamrában mindent elleptek a molyok és a petéik (bab, rizs, lencse stb. ), ki kell dobnom a kaját?

Figyelt kérdés

Volt egypár csomag rizs, kirágták csomó helyen a csomagolást és egy helyre petéztek. Nem lehet megmenteni a többi rizst, ahol nincs pete? Vagy ki kell dobni az egészet?

A babba is belementek, nem értem miért, azt is szeretik?!

A keményítőt ki kellett dobnom, abban nem volt pete csak két molylepke. Olyan undorító..


A kókuszreszelékbe belemennek? Mert ott nem tudom eldönteni, hogy raktak-e petét (nem látszik).


Mit tegyek, hogy ne jöjjenek vissza? Kitakarítom a helyet, de mi van, ha egy db pete ott marad és a lánc kezdődik elölről?



#moly #élelmiszermoly #ételmoly #élelmiszer moly #élelmiszermoly csapda
2012. aug. 26. 18:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hátha valaki olvassa még, leírom, hogy jó kimenetelű lett a dolog, mert eltűntek.

Annyit csináltam, hogy kihipóztam a kamrában minden polcot. Az összes ép, de gyanús kaját a fagyasztóba raktam egy-két napra. Vettem Bábolna Bio csapdát (2 db-os 1000 ft), ami szépen összefogdosta az összes lepkét. Egyet tettem a szekrényen (kamrán) kívülre, egyet meg a szekrénybe. És el is tűntek hála Istennek!

2012. okt. 8. 22:08
 12/13 anonim válasza:
100%
Nálunk is megtelepedtek a kis dögök :( Olvastam, hogy babérlevelet kell dugdosni az egyéb élelmiszerek közé, és ez elűzi őket. Lehet benne valami, mert nagyon keringtek a teáim környékén, és amint kipróbáltam a babérlevélkéket, eltűntek. A friss levendula is beválik, kb. egy hónapig nem lesz gond, de az illóolaj sajna nem :( Mindent jól zárható edényben kell tartani, bár már volt olyan, hogy bementek vhová, ahol utoljára számítottam rá. Most citromfűolajos lemosót gyártottam, ezekkel tisztítom majd a polcokat. Intenzív szag lesz, de utána eltűnnek a bogarak egy ideig. A gyanús dolgokat sajna ki kell dobni. Nálam belementek a kókuszba is. :( Onnét lehet megismerni, hogy vmit befertőztek-e, hogy ilyen fehér szálakat hagynak maguk után. (Persze a kókuszban nehéz kiszúrni...) De a sötétebb dolgokban jól látszik. Sok sikert, és remélem, többé nem térnek vissza Hozzád!
2012. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 sztrecskó ***** válasza:
100%
Azóta sem tértek vissza? Nálunk most jelentek meg idén, és nagyon hamar az egy-két repkedő lepkéből több tucatnyi lett. Sajnos eléggé fel van halmozva a kaja, mert elég nagy család vagyunk, így sokat fogyasztunk. Nem elég 1-2 kiló rizs, liszt, stb. hanem mindig van legalább 10 kilóval, szóval valószínűleg szépen betelepedtek. Még nem vettem rá magam a kipakolásra és takarításra, mert belefájdul a szívem, ha arra gondolok, mennyi kaját kell kidobni. Biostop feromonos csapdát vettem már, elég szép számmal ragad meg benne a moly. Arra lennék csak kíványcsi, hogy nálad nem tértek vissza azután pár hét múlva sem? A leírt "módszer" teljes mértékben sikeres volt?
2013. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!