Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 10 ezer ft-ból, egy hónapra,...

10 ezer ft-ból, egy hónapra, egy fQre, milyen kajákat javasoltok?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok,önellátó,mivel szeretQ nevelQanyám kirakott,miután már nem kapott utánam annyi pénzt... Egyetemen tanulok,igyekszem dolgozni közben,bár ez nem mindig jön össze...hiába számolom ki mindig,a hónap végére nem marad se pénz,se kaja. Szórakozásról ne is beszéljünk,pénz n?lkül nem megy az sem. Nem akarok mindig a kaján spórolni,ezért inkább arra költök,de így sem jön ki soha a lépés, utolsó héten mindig koplalok,kölcsönkérni nem szeretek,munka nehezen jön össze, stb. Egy jó kis étrend sokat segítene,elQre is köszi a válaszokat.
2012. szept. 6. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

A krumpli olcsó, szal sültkrumpli és a zsíroskenyér is olcsó.

Ennyiből ezek simán kijönnek szerintem.

2012. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

krumpli, rizs, néha zacskós leves, mirelit pizza.. ami fontos, hús is kell néha, valamint zöldség!

lencsfőzelék, bundás kenyér is olcsó, egyszerű ételek könnyű elkészíteni őket. veszel néha egy kiló grízt, tejbegríz is olcsón kijön aránylag sok

2012. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Reggelire ehetsz zabkását, nem drága 1 kg zabpehely (nem bio hókuszpókusz, tökéletesen jó a Spar Budget is...) és tejjel főzöd, utána megeszel egy almát.

Olcsó még a kukoricakása, ez köretnek is jó, de rengetegféleképpen el lehet készíteni, sósan, édesen stb. És ráadásul elég belőle egy marék is, tényleg ne vidd túlzásba, mert iszonyatosan megszívja magát, megdagad!!!

Húst is egyél, de a gomba is remek fehérjeforrás. Ne tálcásan vedd, hanem a piacon és máris fele annyiért kapod kilóját, mint a húsnak. Szerintem megéri. Egy tejföllel feltuningolt gombapaprikás némi főtt rizzsel, olcsó és laktató étel. Ráadásul még jóféle is.

2012. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Penszy ***** válasza:
36%
reggeli:pirítós,vajas ,lekváros,májkrémes,zsíros kenyér,rántotta.ez kb.2500ft.(nem tudom mennyi kenyeret eszél)ebéd:tésztafélék:grízes,mákos,tejfölös-sajtos.paprikás krumpli,sült krumpli sült parizerrel v.virslivel.zöldségek ez olyan 5000.2500 maradt vacsira zacskós leves,tojás ...csak nem tudom,mennyire tudsz főzni azért nem írtam pl.nudlit.
2012. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tojásleves (liszt, őrölt pirospaprika, olaj, 1 tojás)

Hamis húsleves (húsleveskocka, cérnametélt, akár belekarikázhatsz valami hűtőben tengődő zöldséget is)

Borsófőzelék (borsó, őrölt pirospaprika, liszt, olaj)

Krumplifőzelék (krumpli, babérlevél, liszt, tejföl)

Rántott kockasajt rizzsel (párizsi bundával is lehet)

Levelestésztába tekert virsli (levelestészta 200 forint a sparban, és jó nagyra ki lehet nyújtani)

Olaszos tészta (fellelhető zöldségeket feldarabolva olajon megpirítom, és jó sok fokhagymát teszek hozzá, tésztával összekeverem és nyamm)

2012. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi az offolásért, de nem kapsz szociális támogatást az egyetemtől? Elvégre önfenntartó vagy, erre elvileg járna. Továbbá tanulj jól és akkor az ösztöndíjból vígan megélsz. Ha nem tudsz dolgozni, akkor végső megoldásként ott a diákhitel. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de havi 10 ezer forintból nem tudsz tartalmasan és változatosan étkezni. Ez pedig a tanulás rovására mehet.
2012. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tojásleves helyett köményes leves is jó pirított kenyérkockával.

Reggelire mehet körözött.

2012. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
XD ösztöndíjból vígan megélsz????? Majdnem 5-ös átlagra nálunk most csak azért jár egy kicsit több pénz (10 ezer), mert csak minden második embernek adnak.
2012. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as. Én írtam az ösztöndíjat. 2010-ben végeztem mérnöki szakon. 4,2-es átlagra havi 35-40 ezer forintot kaptam ösztöndíjként (szakátlag kb. 2,2 volt). Én vígan megéltem belőle. Nem minden szakon van olyan magas szakátlag, hogy a jeles tanulók is alig kapnak ösztöndíjat.
2012. szept. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindig tudtam, hogy pályát tévesztettem! :D De biztos csak azért nincs pénz, mert kilopták az utolsó szöget is az iskolából.
2012. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!