Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Amerikába készülök. A feladott...

Tüncike1985 kérdése:

Amerikába készülök. A feladott poggyászba rakhatok házi pálinkát/lekvárt vagy mindenképpen csak címkézett étel/ital vihető?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 17:42
 1/2 Phoney ***** válasza:
A lekvárt nem tudom, de a pálinkát elvehetik, ha ellenőrzik. Hivatalosan még címkésből is csak olyan márkát vihetsz be, amit a hatóság importra engedélyezett, de a gyakorlatban csak az esetek kisebb részében akad fenn szeszes ital az amerikai vámnál. Mondjuk ha nincs címke az üvegen, akkor szerintem valószínűbb, hogy ellenőrzik.
2012. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A lekvárt végül csak nem vállaltam - főleg a súly miatt :D A páleszt műanyag üvegbe raktuk, senki nem kérdezett semmit, nem nyitották ki egyáltalán a feladott poggyászomat, úgyhogy a rokonok azóta is ihatják :P
2012. nov. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!