Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek az ellen, hogy ne...

Mit tegyek az ellen, hogy ne egyek meg minden ehetőt ami a kezembe akad?

Figyelt kérdés

Hormonzavar miatt gyógyszert szedek,(nincs minden hónapban peteérésem, így nálam fordítva működik a menstruáció.Felszedtem emiatt +15 kilót 3 hónap alatt, így most majdnem 80 kiló vagyok a 173 centimhez :( ( jó esetben 1 hétig nincs meg a menszeszem), és ilyenkor úgy érzem állandóan ennem kell. Zöldséget, gyümölcsöt, gyors kajákat, a lényeg hogy ehető legyen. De mivel egyetemista vagyok és vizsgaidőszak van így még rosszabb. Így is duci vagyok, de most látom magamon, hogy nagyobb lett a hasam. Mit tehetnék? SOS!


20/L



2012. jún. 7. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
2 órás cukorterhelést csináltak v csak felírták a hormont?
2012. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Készíts a kezed ügyébe pattogatott kukoricát, és nyers zöldségeket, hogy tudjál mihez nyúlni, ha úgy érzed, hogy éhes vagy.
2012. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Teljes vérelemzés volt, megnézték a hormonszintet. Magánorvos utalt be. Azóta elkezdte szedni a gyógyszert még februárban. Akkor kisebb dózisban kaptam és bevált, most áprilisban már nagyobb dózisban írta fel ami megint nem jött össze. Szóval megyek majd vissza hozzá.
2012. jún. 7. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hormonszint vizsgáalata önmagában nem elegendő. Nekem is csináltak, rá is mutattak az eltérésekre. Kezdedben fogamzásgátló volt, de nem segített, majd egy keményebb adag hormon volt (nevére nem emlékszem) ami nemhogy rendezte, hanem le is állította a mensimet (annyi idős voltam mint te). De továbbra is falási rohamok és hízás volt jelen. Végül endokrinológus írt elő cukorterhelésre. Ez nem olyan, mint a sima vércukor vizsgálat. Porcukros vizet kell inni és óránként vesznek vért előtte, egy és két órával utána. Ezek alapján derült ki, h semmilyen hormonkezelés nem fog segíteni, csak egy szigorú diéta és rettenetes önuralom, hiszen az inzulinrezisztencián így lehet felülkerekedni. Persze van egyfajta gyógyszer is, de én nem használnék egész életemben vmi szintetikus sz*rt.
2012. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!