Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket egyek ha...

Milyen ételeket egyek ha egészségesen akarok élni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mindent, még édességet is szabad meg zsíros kajákat.

de MINDENT MÉRTÉKKEL

2012. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent, csak mérséklettel.

Az ember egy mindenevő. Így rendezte a természet. Minden más beavatkozás a természet rendjébe.

Az más, ha valaki beteg, és el van tiltva valamitől.

De az egészséges ember mindenevő.

Norbi a Norbi abdétot eszi, még is orvosi kés alatt van. Miért, amikor határozottan egészséges életmódot folytat?

Én például mindent megeszek, a hal és a máj kivételével, de azt is csak azért nem eszem, mert hányingert okoz a szaga. Például imádom a Mekis Big-Meget. Egy évben kettőt is megeszek. Közte meg minden mást, és nem kell orvoshoz járnom.

2012. nov. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Hát én azért tettem fel a kérdést mivel szökik felfelé a koleszterinem pedig nem vagyok egy vastag alkat sőt,és ráadásul sok a cukros is a családunkban nagyapám felől.
2012. nov. 30. 00:33
 4/11 anonim ***** válasza:

A vadon élő emlősök között nincs mindenevő, ezt csak az ember vívta ki a főztjeivel magának és a háziállatainak.


A vadonban nincsenek elhízott egyedek, nincsenek náthás zebrák vagy tigrisek, sem gyengénlátók. Mi hiába bugyoláljuk be magunkat többrétegű öltözékeinkbe, bármikor elkaphatunk valamit, a kutyánk meg minden nap kint éjszakázik minden gond nélkül, pedig csak egy kis csirkeszárnyat kap.


Az állatok dögunalmasan táplálkoznak, legtöbbször csak egy bizonyos dolgot esznek, nem szednek tápkiegeket, és ha lesérülnek, akkor se keresnek gyógyszert, egyszerűen csak abbahagyják az egyetlen táplálékuk fogyasztását, és addig pihennek, amíg a szervezetük magától ki nem javítja a hibát.


Valamikor a vízözön előtt az ember is így élt. Csak egy bizonyos fajta dolgot fogyasztott. Látása lehetővé tette, hogy megkülönböztesse a színeket, és leginkább az élénk piros vagy sárgás árnyalatú, gömbölyded dolgok tetszettek neki, melyek elütöttek a zöld környezettől. Célpontja viszonylag könnyen elérhető volt, néha csak egy karnyújtásnyira, és a legtöbb esetben pont belefért a tenyerébe vagy két ujja közé. Ott helyben be is lakmározott a mézédes táplálékából anélkül, hogy bármilyen konyhai eljárásnak alávetette volna, majd továbbállt. Betegségei soha nem voltak, és több száz évig élt. :)

2012. nov. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az előttem lévő komment a "A vadonban nincsenek elhízott egyedek" mondatával kiérdemelte, hogy jelentsem, hogy töröljék ezt az értelemtelen választ.
2012. nov. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bocsánat az első a: "A vadon élő emlősök között nincs mindenevő"

mondat volt.

2012. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
tobb száz évig élt?:) ahaa.
2012. nov. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mellozd a cukrot es a lisztet

vagy kerj spec. étrendet

2012. nov. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg rostban gazdag ételt... fehér húst, teljeskiörlésű kenyeret. Barna rizst.... sorolhatnám.

De a koleszterin szintre meggyőződésem, hogy nem az ételek hatnak, hanem azt a szervezeted (nem tudom miért) maga állítja be. Értem ezt úgy, hogy pl. anyunál egészségesebben nem eszik senki, mert 3 éve rákot diagnosztizáltak nála, teljes étrendváltást csinált. A koleszterin mégis mindig magasabb.

Inkább mozogjál sportolj, sétálj napi fél órát. Talán ez jobban segít.

2012. nov. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A férjem meg össze vissza eszik, annyi tojást eszik, pl. amit én egy egész élet alatt nem már most nem tudok überelni, mégis tökéletes a koleszterinje. Pedig neki kéne magasnak lennie.
2012. nov. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!