Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit fogyasszak még, ha egészsé...

Mit fogyasszak még, ha egészségesen akarok táplálkozni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ilyen egészséges élet megszállott, de az utóbbi hónapokban átálltam egy kicsit más táplálkozásra. Nagyon sok nyers gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok, sok folyadékot iszok. Nem eszek kenyeret, tésztákat, húsos dolgokat, édességeket. Húst mérsékelten, heti 1-2 alkalommal eszek, tejet, sajtot, joghurtot minden nap fogyasztok. Illetve pár szem diót, mandulát, és így most nagyon jól érzem magam.

De érdekelne, hogy mik azok, amikre még a szervezetemnek szüksége lehet. Pl. hajdinát mondta ma egy ismerősöm, hogy azt is bele kellene építeni a táplálkozásomba.


Miket javasoltok még?


2012. jún. 1. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olajos magvakat, aszalványokat.

Zab, köles, néha tojás.

Én a tejet elhagynám, csak savanyított tejterméket eszek.

A leglényegesebb, hogy ne egyél cukrot, finomított- kész- és félkész ételeket.

Igen ügyesen kezdtél neki!:)

2012. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem értek egyet. A kenyér és a tészta nem egészségtelen, csak jó minőségűt kell enni (teljes kiőrlésű lisztből, ill. magvas kenyér).

A tejet csak akkor kell elhagynod, ha panaszokat okoz, pl. hasfájás, bőkiütés.

Sok egészséges dolog van még, nemcsak a hajdina. Semmit nem "kell" beépíteni, próbálj ki új dolgokat, és ami ízlik, azt vedd gyakrabban.

2012. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kenyérfélékről megoszlanak a vélemények.

A glutén kényes téma.

Való igaz, hogy a cukorbeteg meggyógyul, ha többek közt a glutént is elhagyja. (tapasztalat a rokonságból)

Mi eszünk glutén tartalmú, saját készítésű étkeket kizárólag teljes kiőrlésű lisztből.

Jogos a vége a kommentnek, próbálj ki mindenfélét aztán a szervezeted dönt.:)

2012. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főzéshez, sütéshez tönkölyliszt. Salátára tökmagolaj. Cukor helyett nyírfacukor. Finomított só helyett parajdi só, vagy tiszta só (NaCl). Friss tejből max napi 1 dl.
2012. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked, hogy glutén tartalmú ételeket hagy ki az étrendedből, saját tapasztalat alapján mondom. Nagyon jót tesz. Az egyik előttem szóló azt mondta, hogy a tészta, kenyér stb. nem egészségtelen. Hát akkor elmondom neki, hogy igen is az, ezt csak azért mondják az emberek, mert nem képesek belátni, hogy eddig egy óriási tévedésben éltek. És addig ne mondjon semmit az, aki nem érti, hogy mi alapján van ez kitalálva. És még egy előttem szóló, aki már említette hogy cukor helyett, nyírfacukor. Nagyon jól mondta. De a tökmagolajat kicserélném olívaolajra.
2012. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem beleírni, hogy a hús nagyon egészséges, egyél minél többet belőle,egyik oka az is, mert laktat.
2012. jún. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!