Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan oldod meg az étkezésedet?

Hogyan oldod meg az étkezésedet?

Figyelt kérdés

Főként dolgozó nőket és férfiakat kérdezek, hogyan oldjátok meg a mindennapi étkezéseteket a hétköznapokban.Bizonyára más is van úgy vele, hogy az egész nap elmegy, reggel sietni kell munkába, ott nincs idő semmire, aztán bevásárlás vagy egyéb program, s este hazaesel. Olyankor jut eszedbe, hogy nem is ettél még semmi értelmes kaját.


Hol és hányszor szoktatok étkezni?

Vesztek útközben vagy csomagoltok otthon? Ha vesztek útközben, akkor milyen szempontok szerint döntötök?

Az ebéd hideg vagy meleg?

Otthon főzitek vagy rendeltek?

Miért jobb az egyik és miért a másik?

Hogyan kellene étkeznünk?


Kíváncsi vagyok a mai kor étkezési szokásaira!

Várom észrevételeiteket!


Köszönöm



2013. jan. 10. 21:15
 1/10 anonim válasza:
Előző nap este megcsinálom, másnap az ebédszünetemben megmelegítem. Ennyi a titok.
2013. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

otthon reggelizem

munkába viszek almát, banánt, joghurtot, kefírt, szendvicset, vagy főtt ételt amit főzök vagy rendelek

ha olyan kaját csinálok amit mindenki szeret nem rendelek, de pl a vadast csak én eszem, akkor azt rendelni szoktam, mert 1 főre nem főzök

vacsora meleg

általábal levest 2-3 napra csinálok, egytálételt is, frissensültet szoktam vacsira hozzá savanyú, rizs vagy krumpli, van tésztás étel stb

2013. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most nem dolgozom, de amíg volt munkahelyem általában szendvicseket vittem enni, vagy vettem valamit a Fornetti-nél. Egy későbbi munkahelyemen volt, aki egész több fogásos ebédeket melegített a mikróban, volt aki előfizetett az ebédre, de én ott is jól megvoltam a kis szendvicseimmel. :) Volt olyan is, hogy a kollégákkal kimentünk ebédszünetben a városba enni valamit, vagy a párom vitt el egy hamburgerre.

Reggelizni nem igazán szoktam, úgyhogy először általában délben ettem.

Meló után bevásároltam (vagy előtte, mikor még 3 műszakban dolgoztam), otthon általában főztem, de abból ritkán vittem be a munkahelyre. Mikor egy műszakban voltam, akkor általában a vacsi volt meleg kaja, de mikor 3-ban, akkor elég rendszertelenül zajlott az egész kajálás. :)

2013. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért érdekel, mert, amikor felkerültem Pestre kb.2éve, akkor rendeltem a munkahelyen a kaját, reggeli-vacsora hideg volt.(rokonoknál laktam kb.3 hónapig)


Aztán saját albérletbe költöztem, emelkedtek az ételfutár árai, s nem is találtam mindig jót, meg szeretek is a konyhában lenni, így elkezdtem főzni.

Azóta hordom az ebédet munkába.

Ritkán veszek pizzát vagy gyrost, de azt is inkább megsütöm magamnak. Péksütit is ritkán veszek.

Az egyetlen hátránya, hogy mindig ki kell találni, hogy mit főzzek , s van, hogy 3 napig azt eszem.


Ha főztök, honnét merítetek ihletet?

Ha szendvicset esztek ebédre, nem unalmas vagy nem vettetek észre súly gyarapodást?

2013. jan. 11. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Nosalty. Rengeteg jó recept van fent.
2013. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:

Estére főzünk, aki épp otthon van, vagy korábban ér haza.

Másnap ez az ebéd, elvitelre is.

A tegnapi nagyobb adag sertéspörköltből ma estére, és holnap délre hortobágyi palacsinta készül.

Holnap este "ki mit talál".

Vasárnap teljes menü készül, ami hétfőre is áthúzódik.

Hétfő este....majd adja magát.)

2013. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-esre: Nem híztam a szendvicsektől, inkább fogytam, mert munkahelyen általában keveset szoktam enni. Amikor már unalmassá vált, akkor itt-ott vettem magamnak valamit munkába menet. Vagy beültünk a közeli kajáldába, ott mindig volt napi menü egész olcsón. Meg volt a közelben hamburgeres.

Főtt kaját nemigen vittem be, maximum néha valami egyszerűt, feleslegesnek tartottam ott melegítgetni, meg nem is nagyon tudtam nyugodtan leülni. Az egyik munkahelyemen a gyárban, a gépek közt ettünk, a másik munkahelyemen meg ahol kajáltunk, maximum 3 fő fért el egyszerre, a számítógép mellett meg nem akartam mindenféle szaftos, mártásos dolgot enni. :) Úgyhogy maradtam a legegyszerűbb készkajáknál, meg a szendvicseknél inkább. :) Meleget meg otthonra főztem inkább.

2013. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Én is főzős - bevivős párti vagyok.

A Nosalty-t én is szoktam böngészni, mert sosincs ötletem, hogy mit főzzek. Talán azt kitalálni, hogy mit készítsen az ember nehezebb, mint maga a főzés.

Néha én is rendelek, de inkább csak akkor, ha olyan étel van az étkezdénél, amihez én nem fognék hozzá. Múltkor vadast ettem (életemben először), s nagyon finom volt./Persze előtte már ajánlgatták, hogy jó, így tudtam, hogy nem foghatok mellé/


Kedves 7-es! Értem. S anyagilag sem volt ez megterhelő? Illetve a burgerek nem valami egészségesek. Nem is értem, hogy tudott talpon maradni a McDonalds vagy a többi.

2013. jan. 13. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, itt nincs McDonalds. Hamburgeres, lángosos van, elfogadható áron. Kb. 400 Ft körül van egy hambi, a szendvicsek meg, amiket magam csinálok, nem kerülnek többe, mint egy ebéd. Egészséges meg mi a mai világban? Már a kenyér is tele van E-számokkal, meg a zöldség, a gyümölcs, amit veszel egy csomó vegyi anyaggal. Az ételízesítőkről nem is beszélve. Ha egészségesen akarsz élni, még csak nem is főzhetsz hagyományos, boltban vásárolt alapanyagokból. Ha a hamburger alapanyagait vesszük (zsömle, mustár, kechup, zöldségféle, sajt, saláta, húspogácsa), szinte mindenki fogyasztja majdnem mindet a hétköznapokban - talán a húsogit kivéve- , semmivel sem egészségtelenebb, mint a házikoszt. Hacsak nem bio alapanyagokból főzöl. Persze ez lenne a legelőnyösebb.
2013. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocs, nem gondoltam, hogy házi hamburger.

Nálam a hamburger egyértelműen a neves gyorsétteremláncok terméke. De tény, hogy az általad említett más kategóriába tartozik.

2013. jan. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!