Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen olyan ételek vannak...

Milyen olyan ételek vannak amelyek viszonylag olcsóak és kalóriában gazdagok? 14 éves vagyok 185 cm és sajnos csak 60 kiló.

Figyelt kérdés
Ez nagyon aggaszt viszont nem vagyunk egy gazdag család, így tudnátok e nekem írni olyan ételeket amelyek olcsóak és felszedhetek tőlük pár kilót? : )
2013. márc. 28. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne azért akarj hízni, mert googleben kiszámoltad a BMI-det. Az amúgy is felnőttekre vonatkozik, te meg nem fogod még 2-3 évig elérni a "végső" testszerkezetedet. Én is nagyon vézna voltam 16 éves koromig, aztán hirtelen, de arányosan ugrottam súlyban 8 kg-t, kikerekedtem. Mindezt úgy, hogy semmit nem ettem és mozogtam máshogy, mint előtte.
2013. márc. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is szeretném megköszönni a választ, másodszor pedig én ugye kondizok, és hát nem ártana amiatt se egy kis sújt felszedni nagyon vékonynak érzem 1 m 85 és 60 kilót:) De köszi:P
2013. márc. 28. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha kondizol és olcsóbb kaják kellenek

zabpehely 300ft/kg sokáig elég

barnakenyér pl auchanba 300ft/kg ahhoz 2db tojásból, kis joghurtból fűszerekből tudsz csinálni tojáskrémet hozzá retek pl egy db egy csomóba van kb 6db és 100ft


ebédnek a fagyasztott mexikói keverék 300ft/kg az auchanba legolcsóbb termékek,

rizs 200ft/kg simán tudod keverni a rizshez finom, laktató

húsnapl pl csirkecomb bőr nélkül, csirkemáj, fasírtnak darálthúsból tudsz csinálni, van pulyka is, és sütőben kilehet sütni sőt tudsz hozzá tenni reszelt sárgarépát és céklát is laktatóbb és nagyon finom, hozzá pl káposztasaláta ami olcsóbb

lencse, sárgaborsó olcsó ezekben van növényi fehérje, anyukád biztos csinálna belőle levest vagy főzeléket hozzá pl csirkemáj piritva vagy ha főtt tojás is olcsó

kicsit maceránsabb de pl rakottkelkáposzta, rakottzöldbab, ebben minden megvan, ch-rizs,bab fehérje-darálthús, bab és persze zsír is-sajt, olaj


vacsorára tudsz csinálni körözöttet, csináljátok ti sokkal olcsóbb és tudod hogy mi van benne, tehetsz bele pl újhagymának a zöldszárát, lassan már megjelenik nagyon tételekben is a piacokon, zöldségesnél, ha reszelsz le retket az is finom hozzá

rántotta ha marad vmilyen zöldség nyugodtan mehet alá, akár a mexikói keverék is, vagy gomba, hagyma finom tud lenni nagyon

van ilyen toast korpás szeletelt kenyér fél kg 200ft az kb 12szelet ezt reggelre vagy estére megtudod piritaní és pl a körözöttet vagy a tojáskrémet rákenni, ha van egy szelet sonka az is jó rá

ilyen párizsit, virslit, kolbászféléketkerüld minden moslékot beledarálnak és drága is helyette egy db főtt tojás sokkal egészséégesebb és gazdaságosabb

én szoktam inni tejet is, házi tej kocsiból a piacon szoktuk venni 180ft/l a zabpelyhet szoktam ebbe áztatni kb 3dl-be, szerdán és szombaton szoktunk hozni 4litert ha marad akkor összeöntöm megaltatom és túrónal felfőzöm, teszek rá fahéjjat és piritósra szoktam tenni úgy hogy egy kis reszelt almával összekeverem

mi ilyen előre gyártott ételeket nem szoktunk venni(érsd pulykamedál, halrudak stb) mi csinálunk inkább

krumpli is olcsó abból is lehet sokféle ételt csinálni pl én szeretem a spenótot azt szoktuk úgy hogy spenótos-darálthusos rakottkrumpli tetejére tejföl vagy joghurt és füstölt sajt

köztes étkezésnek én joghurtot szoktam enni pufirizzsel az 100ft/csomag vagy hamlett nevén találod meg

igaz én lány vagyok 166 és 56kg de én is súlyzózok nyáron 38kg voltam mert nem tudtam hízni aztán meguntam hogy mindenki piszkál és eldöntöttem hogy kialakítok egy olyan étrendet hogy az jó legyen

pénzünk nekünk sincs sok de a legjobbat próbálom kihozni, nagyon sokat lehet úgy spórolni, hogy nem veszünk chips, csoki, fornetti és üdítőket, iszonyú drágák, nem is gondoltam volna hogy ilyen sokat lehet spórolni pl régen vettem egy tábla milkát 300ftért abból most veszek 6db nagy tojást és 3szori vacsorám van meg úgy hogy 2db tojásból eszek rántottát, ami hát egészségesebb mint a milka

elértem az 55kg és most meg mindenkk de jó alakod lett, hogy csináltad, és büszke vagyok magamra, más meg eszi a milkát igaz vékony mert kb 2 tábla csoki egy napra kb 1200kcal attól fogyni lehet de fáradtak, és narancsbőrösek

lehet kcal számolgatással, hízni/fofyni meg tápanyag számítássak hízni/fogyni és egy egészségesebb, erővel teli testet kiépíteni

szerintem Neked az utóbbi a célod!

Sok Sikert!!

2013. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy vetted a fáradtságot leírni ezt a nagyon hosszú választ számomra!:) Szerintem ez nagyon jó, nem vagyok válogatós, ha egészséges és tudom hogy tudok felszedni egy pár kilót tőle akkor mindent megeszek.:) Összeírjuk ezeket és akkor megyünk vásárolunk majd, aztán írok neked majd levelet hogy mi hogy ízlik és mit veszek észre.:) Köszönöm mégegyszer!
2013. márc. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!