Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tej (tehéntej) valóban...

A tej (tehéntej) valóban ártalmas az egészségre?

Figyelt kérdés
Két osztálytársam ma összeveszett ezen a kérdésen a suliban. Én eléggé szeretem a tejet és emiatt kíváncsi vagyok a véleményekre. (én mindig piros dobozos Mi..-ot iszom) Az osztálytársam szerint a tej nem az embernek való, így ők egyáltalán nem isznak tejet. Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. ápr. 24. 21:55
1 2
 11/18 lencsefőzelék ***** válasza:
41%

Nos, én nagyon sokáig (több mint 10 évig) köhögtem a tejtől. Érdekes módon, mikor leszoktam róla, két hét alatt elmúlott. Azóta egyszer előfordult, hogy egy nyaralás alatt két reggel is kénytelen voltam tejet inni, és mindkét nap köhögtem. A tehéntej nem az emberi fajnak való, hanem a bocinak, de neki is csak addig, amíg el nem éri a születési súlya háromszorosát. Anyatejet is csak pici gyerekkorban iszunk, később már nem. Akkor a tehén (anya)tejét miért isszuk? Mert jó nagy marhák vagyunk!


Ajánlom meghallgatni a Weixl-Várhegyi Lászlóval készült interjút itt:

[link]


Valamint ezt a cikket is érdemes elolvasni:

[link]


Amúgy lehet helyettesíteni rizstejjel, zabtejjel, kókusztejjel, satöbbivel. Ezek többsége még házilag is elkészíthető.

2013. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Persze, káros a tej, káros a kenyér, káros a hús, káros az édesség, károsak a gabonafélék, mindig van valami, amibe belekötnek az okosok, ennyi erővel éljünk napfényen, mert egyedül az való az embernek. Azért, mert az évszázadok során elpuhult az emberiség, és a sok mérgező füsttől meg szennyezett víztől életképtelen mutáns lóf*sszá változott mindenki, és nem képesek megemészteni egy kis tejet, minden második ember rákos lesz, a többi meg hetente náthás, mert csökött, kihalásra ítélt, gyenge faj vagyunk. Ez van, de ez NEM a tehéntej hibája. Ugyebár, nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni...
2013. ápr. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem káros a tej, csak sokkal kevésbé egészséges mint azt sokan hiszik.

Szükségünk meg abszolút nincs rá.

2013. ápr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ja ennyi erővel minden káros, a kenyér is mert lisztérzekenység, meg szénhidrátbomba, semmi tápanyag.. blabla.


a tej sokak számára kényes, például laktózérzékenység, vagy simán rosszul van tőle fosik stb. de van aki nem. aki nem, az meg igya. egész életemben mindennap megiszom 1 litert egészséges vagyok mint a makk. és ez a legjobb ital reggeli szendvicshez, melegszendóhoz, pizzához, bejglihez, stb!


az meg hogy bocinak való meg macskának... ennyi erővel mogyorót, diót, krumplit se együnk mert másnak van...

2013. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

"Szükségünk meg abszolút nincs rá."

de, mert finom :D amúgy ez viszi le a csipős érzést a legjobban chili vagy hasonlók után.

2013. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%
A kenyér valóban az egyik legkárosabb táplálékunk, azt minél jobban kerülni kéne, csak olcsó, jól lakat, finom és bele épült a kultúránkba.
2013. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
10/16-os. Az autizmus oka nem maga a tej, hanem a benne és más táplálékokban elrejtett tartósító és ízfokozó szerek!
2013. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ma 11:31-es: a TEJBEN nincs sem tartósitószer, sem ízfokozó!!!!


De abban egyetérünk, hogy mindkét adalék egészségtelen. Az autizmusnál meg sokkal inkább gyanusithatóak a különféle gyógyszerek, amiket a terhes nöknek adnak a terhesség megtartása érdekében. (A forrást nem tudom belinkelni, mert nem sikerült újra megtalálnom. Egy külföldi kutatócsoport viszgáltai mutatták ki, hogy a terhsségmegtartó szerek alkalmazása és az autizmus között igen erös összefüggés van. Sajnos amikor olvastam, nem mentettem el a linket, és mivel nem direkt találtam, hanem több lépcsön keresztül, nem sikerült elökeritenem)

2013. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!