Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az "élelmiszer...

Mi a véleményed az "élelmiszercsomagban" található termékekről? Légy szíves, csak akkor írj, ha kaptál valaha EU Élelmiszersegély program keretén belül "élelmiszercsomagot"!

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2013. jún. 28. 06:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Értem, tehát felhasználási nehézségek is adódtak, adódhatnak. Ez eddig eszembe sem jutott. Valóban vannak emberek, akik nem sütöttek még soha. Idős embereknek is nehézséget okozhat a gyúrás és a sütéssel járó sok egyéb teendő, előkészületek, utómunkálatok. Vannak, akiknek sütője sincs.

Köszönöm.

2013. jún. 28. 10:07
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Elnézést, én nem kaptam, csak az eddigi válaszok alapján:

Írták többen, hogy volt a csomagban több édesség is. Addig rendben van, hogy a gyerek legalább ilyenkor ehet édességet, mert talán csak ilyenkor, de akkor legalább legyen benne egy édesség, a többi helyett pedig vagy mogyorót, diákcsemegét, napraforgót...tehát magvakat, vagy pedig aszalt gyümölcsöt tegyenek bele. ( mert ugye a friss gyümölcs gondolom a romlékonysága miatt nem megoldható ) Akkor legalább valami vitamin is lesz.

Az üdítőpor helyett pedig lehetne egy flakon szörpöt csomagolni. Jó, ne a legdrágábbat, ha a port akarjuk helyettesíteni vele, mert egy minőségit nem fedezne az ára, de akkor már mindegy, hogy melyik egészségtelent isszák, legalább a szörpből több lesz.

2013. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Liszt, cukor, kakaós tej, tészta, keksz, smack... Ilyeneket boltban nem szoktam venni, nem fogyasztom ezeket a termékeket, nem adnék ezekért pénzt sem. Nem vásárolok olyasmit, amiről csak azt hallom, hogy káros.

Zöldséget, gyümölcsöt szoktam enni, sokat ezek közül itthon megtermelek és ezeket a boltban is megveszem, mert itthon nem terem annyi, amennyi kell.

Ezen kívül hajdinát szoktam enni, 25 kg-t veszek meg egyszerre, így kilója 430 Ft, de legalább nem ártalmas. Liszt, cukor, kakaós tej, tészta, keksz, smack: ezek éppen azok, amelyekről mindig azt halljuk, hogy mennyire egészségtelenek. 10-20 kiló rizs, barna rizs vagy étkezési köles jobban jönne, vagy, ha a vízszámlába szállnának be - vizet mindenki fogyaszt. Tökmag, napraforgómag, szezámmag, lenmag, fűszerek - egy-egy csomag nem kerülne többe, mint a keksz, de egészségesek.

2013. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem is reméltem, hogy ilyen sok válasz fog érkezni erre a kérdésemre!

Nagyon örülök, hogy írtatok, köszönöm!

2013. jún. 29. 10:18
 15/20 anonim ***** válasza:

A legfurább összetevő az ócska neszkávé volt. Az biztosan nem alapvető élelmiszer. Ha már csekély értékű élvezeti cikket tesznek bele egy csomagba, akkor inkább tegyenek bele egy üveg rabvallató vodkát, ami segíti elviselni a nyomort!

A szalámival az a baj, hogy nem tartható el, viszont csábít arra, hogy valaki megdézsmálja a csomagokar.


Nem úgy van az sem, hogy eszi, nem eszi nem kap mást.

A lisztérzékenységet figyelembe kell venni. Sajnos a mai világban egyre több a rászoruló, ezért nem lehet egységcsomagokat gyártani, hanem külön

1. lisztérzékenyneknek,

2. cukorbetegeknek,

3. tejcukor-érzékenyeknek,

stb.; különben egy ilyen csomag többet árt, mint használ.

Na meg a különböző vallási előírásoknak megfelelőket is illene készíteni.

2013. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Én kaptam ilyen csomagot de az új polgármester szakadjon meg megszüntete az eust az idéntöl és a család segitö adot kétszer de kevésbé ilyen minöségüt de már nem.

Az eu s nagyon jó volt a csoamg tartalma volt 1 kg instant kakaó kb 5-10 fodros nagykocka + spagetti meg talán 4 liszt, 1 kg detki háztartási keksz, és egy pár müzliszelet is. Amit a családsegitö ad aba konzerv meg spagetti volt most nem adnak elopják azt a pénz vagy nemtudom de az Eu s volt a legjobb remélem újra kapok olyant és rávolt az Eu s ra írva mindera élelmiszersegély kereskedelembe nemhozható.

2013. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Régebben kaptunk Eu élelmiszersegélyt. A Győri püspökség benyeli az Eu élelmiszersegély csomagot a falumba. A szombathelyi püspökség jobb mint a Győri püspökség D
2014. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, de azért köszi, hogy írtál.
2014. júl. 4. 21:32
 19/20 anonim válasza:
Mit nem értesz a válaszomon ? Régebben kb 3 éve kaptam eu élelmiszersegélyt a városba, de mostmár nem. Szombathelyen érdekes kapnak eu élelmiszersegélyt valamikor a nyáron. A győri egyházmegyéhez tartozok a pap mondta is örüljünk hogy a Győri püspökséghez tartozunk mert ugyebár ottvolt egy csoda véres könnyeket ott hulatot a szüzmária valamikor. Renbe van oké kitüntetés de a szombathelyi püspökséghez ha bemegyek érdekes kapok szinte minden nap finom pékárut a Győri püspökségtöl meg semmit se kapok se a városunk se. A családom is rászorúló én is rokkantjáradékos vagyok kevés a jövedelmemrészben. Sokszor gondolkodom talán jobb lenne a szombathelyi püspökséghez tartozni.
2014. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
15 ös neskavé nemvolt benne soha és a szalámi neked mióta rómlandó ? Megválltozot a véleményem a Győri püspökség jobb mint a Szombathelyi püspökség én a Győri püspökséghez tartozok szerencsére Győrbe adnakmegy nagy zsák krumplit meg egy csomo almát 18 kg körül. Most voltam most elfogyot de kaptam mást. A Szombathelyi püspökség meg csak pékárut ad és a nagytemplomba az a szöke hajú nő igen undok lenézi utálatos beszologatós figura meg veszekedösek me gminden sumákok azok. A többi helyre elmegyek a pékáruért de a zsömlét kidobom a csomagból elviszem az ismerösömnek az meg kutyának adja mert olyan sok hogy észbonto
2014. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!