Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tennél ilyen helyzetben?

Mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Mit csinálsz este 11-kor, ha nincs otthon semmi kaja, a közelben sehol sincs bolt nyitva, ami van az nagyon messze van és iszonyú hideg van, a telefonodat meg ellopták szóval rendelni se tudsz...
2013. nov. 16. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megfürdök, fogatmosok és lefekszem aludni.
2013. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

MINDIG van otthon annyi étel, hogy pár hétig elég legyen...


De a kérdés az volt, mit tennék.

Ha fontos lenne az evés, akkor... Hm, 11-kor már nem zavarom fel a szomszédot, úgyhogy elmennék boltba, amennyiben ez lehetséges. Az hogy messze van és hideg van, az "elmenjek-e ételt venni?" kérdés eldöntéséhez járul hozzá csupán. Ha kell, s megoldható a boltba menetel (mert nem 60 km-re van a legközelebb általam ismert nonstop), akkor megyek, hogyne.

A mozgás hőt fejleszt, a magyarországi hőmérsékletek mellett nem lenne gond. Igaz, sosem gyalogoltam még -20 fokban, kissé fáznék és az éhségérzetemnek se tenne jót, de mint említettem, azért gondolkodom el, hogy valóban érdemes-e boltba menni.


(Nekem amúgy vannak járműveim is.)


De másnapig nem halok éhen. Igazából én el nem tudom képzelni, hogy boltba menjek éjjel, mert éhes vagyok. Éjjel enni se akarok :D

De azt még kevésbé, hogy ne legyen otthon étel. Milyen hely az? MINDIG vigyázok rá, hogy tuti legyen a közelemben étel. Hasát szerető hedonista volnék vagy mi.

2013. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rendelnék kaját a vezetékes telefonon, vagy kocsiba ülnék és elgurulnék a legközelebbi boltig. De valójában mindig van otthon pár "vésztartalék" fagyasztott csirkecomb, pizza, sültkrupli, pont az ilyen "nincs itthon semmi" helyzetekre.
2013. nov. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
zért kérdezem mert nincs itthon SEMMI, nincs járművem, téynleg rohadt messze van a nonstop és vezetékes telefonom sincsen! :D
2013. nov. 17. 00:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Vagy megkeresném a legközelebbi telefonfülkét, és onnan rendelnék, vagy ha van ételízesítő, liszt, víz, akkor végszükség esetben forralnék ételízesítős vizet leves gyanánt, gyúrnék bele kis tésztát lisztből/vízből, és megenném. Vagy ha van otthon kakaópor, tej, cukor, innék egy nagy bögre kakaót, vagy ennék egy kanál mézet, vagy egy kis kristálycukrot, vagy innék két-három pohár vizet...ezek, a levesen kívül mind csak pillanatnyi teltségérzetet adnak, és végszükség esetére jók, de addig telítenek, amíg elalszok.

Ja, ha van otthon liszt, olaj, víz, só, akkor lángost is tudsz sütni, ha van otthon egy szem tojás, akkor palacsintát is, legfeljebb üresen eszed.

Szerintem ezek annyira alapok, hogy mindig vannak egy lakásban otthon, csak első látásra nem tűnik fel, hogy ételt is ki lehet hozni belőle.

Tudom, hogy már túl vagy a kritikus estén, de még lehet máskor is hasonló, azért írtam.:)

2013. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írd már le őszintén, hogy mi van otthon, mert azt, hogy "SEMMI", nem hiszem el.
2013. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kolis vagyok, SEMMI nincs itthon. Na jó vannak fűszerek, van egy kis liszt, meg olaj. De ennyi
2013. nov. 17. 12:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Lefeküdnék aludni. Ha csak kifogásokat keresel, akkor mégsem olyan sürgős az evés. Egy éjszaka alatt még senki nem halt éhen; iszonyú hideg Szibériában van, nem Magyarországon; ételt rendelni neten is lehet; a kollégiumban meg bőven akad szomszéd, akihez bekopoghatsz...
2013. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtma, hogy éhen fogok halni, csak kérdeztem, ki mit csinálna. AMúgy meg írtam, hogy nincs telefonom, tehát hiába rendelnék neten, nem tudnak szólni ha ideértek
2013. nov. 17. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:
A szobatársakat megkéred, hogy adják kölcsön a telefont, amig rendelsz valamit.
2013. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!