Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Krumplipaprikás vagy paprikás...

Krumplipaprikás vagy paprikás krumpli?

Figyelt kérdés
Tegyetek igazságot egy hosszú vita végére :)

2014. máj. 12. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Csirkepaprikás, vagy paprikáscsirke?

De vicc nélkül:


[link]

2014. máj. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Döntetlen, mindkettő jó. Nálunk gyerekkoromban az első volt és nagyon finom.
2014. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hoga mindkettő jó!

Mi paprikás krumplit (sőt, paprikáskrumplit!) ettünk. és az sem volt rosszabb... :)

2014. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, én tudom rosszul, de ez két külön étel.


A krumplipaprikás több, hígabb szafttal készül. A párolt hagymára ráteszed a krumplit, és csak utána megy rá a pirospaprika, és utána engeded fel. És tejfölösen tálalod. Ez nem annyira tartozik a kedvenceim közé.


Ezzel szemben a paprikáskrumpli szaftja sűrűbb, a pirospaprikát a tűzről levéve rögtön a hagyma párolása (visszafőzése) után beleteszed, és csak utána teszed bele a krumplit, kevesebb lével öntöd fel, és kavargatással a végefelé direkt koptatod is a krumplit, ezzel is sűrítve a szaftját. Na ezt viszont imádom...

2014. máj. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Na, akkor mi tényleg paprikáskrumplit szoktunk főzni! :))
2014. máj. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
50%
paprikáskrumpli :)
2014. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is paprikáskrumpli névre hallgat:)Imádjuk, jó, hogy eszembe juttattátok, ma délre az lesz.(van egy darabka kóbászom is )
2014. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is : paprikás krumpli mi szoktunk ,kolbászt ,szallonát,és nokedlit belefőzni és jó sürü szaftos.
2014. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még egy adalék : a Karcag környékéről származó édesanyám mindig pörköltkrumplinak hívta, én anno így is tanultam meg tőle. Mivel fiatalon ide került a Dunántúlra menyecskének, nagyanyám mindig kijavította, hogy "mifelénk lányom paprikáskrumpli", és emlékszem, hogy nem szólt vissza az anyósának, de a foga között mormolta," akkor is pörköltkrumpli"...megjegyzem egyformán jól és finoman főztek mindketten :)

Talán valaki más is emlékszik még erre az alföldi kifejezésre.

Gondolom a pörköltből ered, de hús híján krumpliból.

2014. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Paprikáskrumpli :)
2014. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!