Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyedül élő párok! Ti mennyibő...

Egyedül élő párok! Ti mennyiből oldjátok meg havonta az étkezéseket?

Figyelt kérdés

Ebből az összegből milyen színvonalon étkeztek?

Milyen praktikákkal tudtok jól gazdálkodni belőle?


Köszönöm előre is


2014. máj. 18. 13:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

60 ezer. Lazán lehetne több vagy kevesebb is, nekünk így most megfelel. Én majdnem vega paleósan eszem, a párom félig úgy, félig sima (ételhez) vagy kakaós-mazsolás-mézes/xillites rizsen... :D Rengeteg zöldséget (sokfélét, télen is) és sok gyümölcsöt eszünk. Odafigyelünk azért az árakra, megfelelő helyen vesszük a kilószámra használt dolgokat (pl. ilyen 2-3-szoros árú csomagolt mák a Tescóból szóba se jöhet, a kókuszt, szezámot valamivel 1000ft/kg alatt veszem, a xillitet olcsóbban, mint az akácmézet) s a drágább anyagokat sem használjuk lépten-nyomon (nem mandulalisztből sütöm a napi magkenyeremet... nem is ízlene annyira, azt hiszem :D), de azért használom azokat is, ha arra van szükség (de pl. makadámdiót nem veszek, anélkül meg lehet lenni).

Régebben máshogyan ettem, közelebb az átlagoshoz, csak húst szinte sosem (most se) és rengeteg zöldséget (mint most is). Akkor is ennyit költöttünk ételre, mert nem a liszt és az étolaj határozza meg a költségeket...

Magunk főzünk és bolti kész cuccokat nem veszünk.

Sok olcsó zöldséget használunk, mert szeretjük őket. Persze drágábbakat is veszünk, de pl. télen nem 1-2 kilót főzünk meg egyszerre a cukkiniből, hanem csak szeleteket a rántottához...

Édesség nélkül olcsóbb lenne (pl. rengeteg jóféle kakaót eszünk. a mazsola is kilószámra fogy, de az olcsóbb, mint az átlagos ételünk, kalóriát tekintve) s tudom, hogy feleennyiből is jókat tudnánk enni, de annyira nem spórolunk.


Úgyhogy odafigyelünk, de nagy áldozatokat nem hozunk :) Ha valamire kifejezetten vágyunk, azt megvesszük, az pedig nem fáj, hogy bizonyos finomságokból csak keveset eszünk. Jobban is esik úgy, hogy nincs folyton korlátlan mennyiségben... S ez nem önszuggesztió, valóban így van. Valahányszor elkezdtem valami extrát sokat enni, elment tőle a kedvem. S rengeteg olcsó ételért vagyok odáig meg vissza...

2014. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mindenkinek megy a zöld kéz :)


Várok még válaszokat!


Én is kb. 50-60 ezer körülire számoltam, úgy, hogy minden meglegyen, és friss, főtt ételt tegyek a párom elé, amikor hazajön.

2014. máj. 19. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!