Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha napi 1500 forintot költünk...

Ha napi 1500 forintot költünk élelmiszerre (5 tagú család, abból három 14 év feletti gyerek), az kevés vagy sok? Mennyi lenne az átlagos?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Háááát, nem valami sok fejenként 300 ft. ha ennyiből ki tudsz jönni, akkor megemelem a kalapomat... egy varázsló vagy.
2014. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet ennyiből minőségileg és mennyiségileg megfelelő ételt kihozni.

Persze a szükség nagyúr... sajnos :(

2014. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ez majdnemhogy az éhezéssel egyenértékű...


Havi 45.000 ft-ból 5 főre bevásárolni sem lehet... Ez a párizsis/májkrémes kenyér + víz kombináció meg ha szerencsétek van néha jut zúzapörköltre is...:(


Fejenként min. 1.000 ft lenne a normális egy egészséges, változatos étrendhez. A gyerekeknek is már ilyen korban. Amíg kisebbek lehet kevesebbet számolni, mert ugye feleannyit esznek, mint egy felnőtt, de egy 14 év feletti már teljes adagot eszik.

2014. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit kevés, ha ebben tényleg benne van minden, a kakaóportól a pirospaprkiáig, étolajig. Mi 4-en vagyunk és heti 13ezer Ft jut kajára, de így is nagyon át kell gondolnom, mikor mit eszünk és mit veszünk. Bár jut nasira és mindig van gyümölcs is. Azt gondolom, a Magyarországon élők többségének még ennyire sem futja, tehát mondhatjuk átlagnak.
2014. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem derül ki, hogy ez pontosan milyen élelmiszerre megy el. Amennyiben a gyerekek az iskolaban étkeznek, a szulok meg a munkahelyen es ez csak a reggeli/vacsora, akkor megoldható.
2014. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokkal többek kéne tudni a körülményekről, hogy érdemleges választ lehessen adni. Így egyértelmű, hogy két felnőttnek és 3 kamasznak rettenetesen kevés.Ennyi pénzből napi háromszori étkezést 5 emberre lehetetlen kihozni.

Én arra lennék azért kíváncsi, hogy eddig mennyiből jött ki a kérdező, hogy ez a kérdés felmerült benne.

Lehet, hogy valami váratlan anyagi csőd érte őket, de hát sajnos a tény az tény, hogy nagyon kevés ez a pénz.

2014. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem keves ha kozben fennyel is taplalkoztok!
2014. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Én is attól tartottam, hogy ez kevés...

Amúgy nem vagyunk menzások (én vagyok az egyik gyerek), mindent otthon eszünk, de őszintén szólva tényleg nincs itthon túl sok kaja. Csak az alap, kenyér, szalámi, pár joghurt, vaj, paradicsom, alma. Meg liszt, tészta, rizs, de az mindig van. Ma ezeket láttam a hűtőben, és a konyhában.

Apám elvileg minden nap megy vásárolni, és ma láttam, hogy kemény 1510 forintot költött élelmiszerre... Az a durva, hogy lenne több pénz rá, csak egyszerűen nem ad, és nem költ többre.

2014. jún. 26. 19:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennél muszáj néha többet költenie, mert ennyiből a kenyér és a szalámi nem jön ki 5 főre...
2014. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kíváncsi vagy mennyit költenek, jobb lesz, ha leülsz a szüleiddel és megbeszéled velük a havi költségvetést. Akkor talán tisztábban fogsz látni, és nem itt kell kérdést feltenned. Szerintem...
2014. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!