Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy személy mennyiből tudja...

Egy személy mennyiből tudja kb kihozni a havi étkezését, ha spórol?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha főz, és még tűrhetően egészségesen akar enni, akkor 20 ezer.
2014. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
48%
Én tojáson,csirkemájon,és herringen élek jóformán,denem jövök ki 20ból,számolj csak nyugodtan 35-40-et,aki 20-ból képes kijönni,ziher hogy nem végez fizikai munkát.
2014. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Sok függ az igényeitől és a lehetőségeitől is. Reális a 20 ezer, de abban akkor olyanok vannak, mint káposztás tészta és hasonlók. Ha viszont van lehetősége ezt-azt olcsóbban/ingyen beszerezni (mi például gyümölcsöket kapunk mindig a szüleimtől), akkor máris jobb a helyzet.

30 ezerből már elég jó étrendet lehet csinálni, ha értesz a menütervezéshez és a főzéshez. Még fizikai munka mellett is (legalábbis a párom még nem halt éhen :D )

2014. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

20-ból is ki lehet jönni, csak a húsféleségeknél az akciósat kell vásárolni. A zöldséget-gyümölcsöt pedig a piacon a kosárkából áruló nénikénél, és nem pavilonban, vagy zöldséges üzletben.

És persze ebben nincs mekis-kaja, meg chips, meg üdítő és hasonlók, ami egyébként sem egészségesek.

2014. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
20 ezer bőven elég. Nem kell venni készételeket, szószokat, hanem főzni otthon. Akciósan kell vásárolni, amit lehet. Egyszerre több kilő húst venni, adagokban lefagyasztani. De a készétel is lefagyasztható. Gazdaságosabb, ha egyszerre nagyobb adagot főzöl.
2014. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

20 ezerbõl NEM lehet kihozni az étkezést egy hónapban.

30ból esetleg, de az is nagyon szegényes már. Tészta, krumpli, rizs hegyek.

2014. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Igénytől függően akár háromezer forintból is, ha csak kenyeret/krumpli/rizst eszel.


- Állati fehérjének ott a teszkó gazdaságos virsli vagy felvágott, meg a tojás

- Zöldségből mindig az aktuálisan legolcsóbb max. 200 ft/kg

- Gyümölcs olyan 300 Ft/kg

- Szénhidrát kevesebből kijön

- Egy kis tejtermék max. 70 Ft


Ez már egy kiegyensúlyozott étrend, vagyis napi kb. 300-500 Ft-ból össze lehet hozni egy szegényes menüt. Mi éveking éltünk ketten napi egy ezresből, egyáltalán nem lehetetlen.

2014. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

A kérdés a spórolásról szólt, nem az ideális esetről.


Ha a kérdező egész nap egy irodában ül, és nem 100 kiló, esetleg csak 50 valamennyi, akkor azért odafigyeléssel, megfelelő helyeken vásárolva ki lehet hozni a kaját úgyis, hogy nem csak szénhidrátot eszik.

2014. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

30-35ből, és azt is szegényesen.


Akik 20-at írnak gondolkodjanak már!Az heti 5.000 ft! Konkrétan abból kenyér, tej, sajt, felvágott, tojás élből elvisz 2.000 ft-ot minimum, ha nem többet, a maradék 3.000-ből mit főzöl magadra? Lecsót, káposztás tésztát meg borsópörköltet kb...de azt is úgy, hogy a 7. napon már éhezel...

2014. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Érdekelne, hogy ugyan miért pontoztak le engem, amikor egedül én írtam konkrétabb számokat alátámasztandó az érveimet, ráadásul évek valós tapasztalata van mögötte?


Lehet, hogy nem tetszik a válaszom, de HASZNOS, és tényszerű. Napi 500-ból simán ki lehet hozni nem túl gazdag, de megfelelő menüt. És igen, emellett 12 órát dolgoztam szalag mellett.

2014. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!