Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberi faj étrendje "csalás...

Az emberi faj étrendje "csalás" szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy bárki/bármi alkotott minket, ezt a rendszert, minden fajta földi élőlény olyan dolgokat eszik amit eszközhasználat nélkül képes megszerezni és megenni.Mi az intelligencia bizonyos fokának elérésekor ezt felülbíráltuk, olyan dolgokat kezdtünk el enni, pl. husi, amit nem tudnánk sem megszerezni eszközhasználat nélkül, sem elfogyasztani feldolgozás nélkül. Mit gondoltok, nem az következik ebből, hogy a természetes, ideális étrendünk nem is lehet más, mint a nyers növényféleségek, és az anyatermészet egyértelműen nyers növényevőnek alkotott minket tulajdonképpen? Másnak is furcsa erre így ráeszmélni?

2014. júl. 5. 19:54
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

#9

Kifejezetten örülök a válaszodnak, mert sokan mintha félreértenék a kérdésemet. Nekem is eszembe jutott például az evolúció dolog. Hogy vajon ha a természet által akármilyennek megteremtett faj elég intelligenssé válik ahhoz, hogy "szembe menjen" vele, az ugyanúgy lehet része a természet rendjének? Ebben nem igazán tudok bizonyossággal állást foglalni, szerintem ez a legérdekesebb része a dolognak valójában.

Az emésztőrendszeri példálózást viszont egyértelműen irrelevánsnak tartom most, mindent meg tudunk emészteni, még a fecskefészket is, ugyan már...

2014. júl. 5. 20:40
 12/40 anonim ***** válasza:
53%
hasonlítsd már össze egy növényevő, egy mindenevő és egy húsevő emésztőrendszerét, és utána bölcselkedj a fecskefészekről...
2014. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
37%
Természetes, hogy az ember képes eszközt használni. Akkor a hús megsütése és megevése miért ne lenne az?
2014. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy bölcselkedtem volna a fecskefészekkel kapcsolatban, arról van szó, hogy a kérdésemnek nem igazán arról szól, mit vagyunk képesek megemészteni, ha nagyon akarunk. Ebben a tekintetben egyedül a dögevős válaszok a figyelembe veendők, de erről a véleményemet már írtam, szerintem mi nem voltunk soha elég ütősek a döghús gond nélküli fogyasztásához.
2014. júl. 5. 20:52
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nem árt tudni, hogy a "fecskefészek", amit enni szoktak, nem ugyanaz, ami itt is elöfordul, hanem egy bizonyos fecskefaj fészke, ami a fecske nyálából készül (NEM sár és növényszárak), eredeti állapotában szilárd-rugalmas állagú. Megenni meg úgy lehet, hogy ezt beáztatják vízbe, megszívja magát és ettöl kocsonyás állagú lesz.
2014. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
56%
Arra próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy az emberi faj - sok majomfajhoz hasonlóan már nagyon régen beállt a mindenevő üzemmódra, és az emésztőrendszerünk ezt ékesen bizonyítja. Meglevő tudásunk alapján már nagyon-nagyon régen, az ember őse is evett húst, növényt és gyümölcsöt egyaránt.
2014. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
71%

Abban igazad van, hogy a mostani ember testfelépítése nem igazán alkalmas eszköz nélküli vadászatra, vagy az elejtett zsákmány megevésére feldolgozás nélkül. Csak épp azt felejted el, hogy az ember őseinek más volt az anatómiája, egy hosszú evolúciós folyamat volt míg eljutottunk a mostani formánkig. Az ember ősei képesek voltak vadászni és azt meg is tudták enni, de ahogy nőtt az intelligenciájuk elkezdtek eszközöket használni, és ennek hatására változott meg a testfelépítésük, eltűntek a karmaik, de lettek helyette ügyes ujjaid amivel megtudod formázni a tárgyakat és még ügyesebben használni. Nyilván az emésztésünk is megváltozott ahogy elkezdtük megsütni az ételt.

Szóval ez egy hosszú folyamat volt ok-okozati összefüggésekkel, és nem úgy történ mint ahogy azt te elképzeled, hogy a mai testfelépítéssel rendelkező ősünk ette a bogyókat, aztán egyszer csak gondolt egyet, kihegyezett egy botot és elkezdett vadászni, ezzel befuckolva a természetnek.

2014. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Én viszont úgy tudom a paleolit korszakban vagy inkább csak azt követően vált részévé a vadászat/húsevés a szokásainknak és ekkor az ember már ugyanolyan felépítésű volt mint a mai és intelligens is. Szerintem az ősembert senki nem hibáztathatja azért amiért megkóstolta az erdőtűzben megégett állat húsát és utána elkezdte sütögetni direktbe is. De ma már az intelligencia még magasabb fokáról nézve nem olyan mintha csak a primitív őseink kíváncsiság miatt kicsit félresiklott volna a táplálkozásunk?
2014. júl. 5. 21:35
 19/40 anonim ***** válasza:
70%

Ez a paleolit korszakban "csak növényt és bogyót evett az ősember" egy ordas nagy baromság, lásd pl itt:

[link]

2014. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

#19

Köszi jó cikk, de nem mond ellent annak amit én itt fejtegetek. Nagyjából úgy néz ki,hogy az anyatermészet a mi fajunkat úgy alkotta meg, hogy az evidens táplálékaink közé tartozhatnak

-növényfélék(zöldségek, gyümik)

-férgek,rovarok

-madarak, hüllők? tojásai

-víz:D

2014. júl. 5. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!