Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberi faj étrendje "csalás...

Az emberi faj étrendje "csalás" szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy bárki/bármi alkotott minket, ezt a rendszert, minden fajta földi élőlény olyan dolgokat eszik amit eszközhasználat nélkül képes megszerezni és megenni.Mi az intelligencia bizonyos fokának elérésekor ezt felülbíráltuk, olyan dolgokat kezdtünk el enni, pl. husi, amit nem tudnánk sem megszerezni eszközhasználat nélkül, sem elfogyasztani feldolgozás nélkül. Mit gondoltok, nem az következik ebből, hogy a természetes, ideális étrendünk nem is lehet más, mint a nyers növényféleségek, és az anyatermészet egyértelműen nyers növényevőnek alkotott minket tulajdonképpen? Másnak is furcsa erre így ráeszmélni?

2014. júl. 5. 19:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
70%
tehát elég régóta evett az ember húst, és állati eredetű fehérjét...a természetes étrendünk része a hús már borzasztó régóta.
2014. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
82%

"Én viszont úgy tudom a paleolit korszakban vagy inkább csak azt követően vált részévé a vadászat/húsevés a szokásainknak és ekkor az ember már ugyanolyan felépítésű volt mint a mai és intelligens is. Szerintem az ősembert senki nem hibáztathatja azért amiért megkóstolta az erdőtűzben megégett állat húsát és utána elkezdte sütögetni direktbe is. De ma már az intelligencia még magasabb fokáról nézve nem olyan mintha csak a primitív őseink kíváncsiság miatt kicsit félresiklott volna a táplálkozásunk?"


Édes, vedd észre:

- NEM tudjuk mit ettek akkoriban az ősemberek

- vegyük KIZÁRÓLAG A VITA KEDVÉÉRT azt hogy a paleolitban kapott rá monkey-man a húsra az étrendjében. Mondjuk nem értem egyáltalán mi a probléma azzal ha esetenként elmajszolt egy kis antilophusit ahhoz képest hogy megette az oroszlán meghagyta fél gazellát, vagy épp belakott egy fészeknyi tojással, bolynyi hangyával stb.

De még így is KÉTMILLIÓ ÉV EVOLÚCIÓJÁVAL vitatkozol.

Ez nem holmi "hóbort", ez Két. Millió. Év.


Kb. olyan mintha azon agyalnál, miért eszünk a szánkkal ahelyett hogy bekebeleznénk sejtszinten a kaját mint egy amőba.

2014. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

"NEM tudjuk mit ettek akkoriban az ősemberek"

Szerintem sem, minden kutatás feltételez inkább. Ami biztos, hogy a hús már intelligens korunkban került az étrendünkbe, nem ösztönösen fogyasztották a ragadozó őseink ugyebár, ezt mondom kezdettől, nem kell erről meggyőzni.


"De még így is KÉTMILLIÓ ÉV EVOLÚCIÓJÁVAL vitatkozol."

Amit én a kérdésemben leszögeztem az vitán felül áll. Az ember, sem a mai, sem az őse nem arra lett dizájnolva, hogy a fent felsoroltakon túl mást fogyasszon. Állj szembe egy tojással, egy répával, egy tehénnel és próbáld az éheted enyhíteni. Na? Ezt nem fogadom el vita tárgyának, annyira evidens.

Csak arról vitázhatunk amit kizárólag az intelligenciánk által lettünk képesek elfogyasztani, akkor miért ne vitathatnánk kicsikét egy ilyen, mindenképp szignifikáns és egyedülálló eltérést a számunkra megtervezett táplálkozástól. Evolúció? Nem a táplálék megváltoztatása, hanem az ahhoz való alkalmazkodása a testünknek az evolúció. Minimálisan van csak bizonyítható evolúciós változás, a felnőttkori tejcukor emésztésről tudok, ennyi.

2014. júl. 6. 09:31
 24/40 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező: sajnos elmentél egy olyan végtelenül demagóg és buta irányba az okfejtéseddel, amerre már nem tudok veled menni tovább.
2014. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

DEMAGÓG?????????????

Na ne, értelmező kéziszótárt elő!

Inkább egyszerűen nem tudod elvitatni azt amit még a kérdésemben leírtam, ami azért van mert egyszerűen TÉNYSZERŰ, nem azért mert demagóg, nevetséges, hogy ezt a kifejezést használod.

2014. júl. 6. 13:16
 26/40 anonim ***** válasza:
36%

Nézd, a Zembert a Zevolúció úgy "dizájnolta", hogy karmok helyett atombombával megy el vadászni.


Aztán azt eszi meg ami megtetszik neki.


Aminek az eléfogyasztásától nem válsz képtelenné az utódnemzésre, arra "dizájnolva" vagy hogy elfogyaszd.


Ennyi. EZ a tény, nem a demagóg dumád.

2014. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy amennyire nem tudjátok megítélni mire süthetitek rá, hogy demagóg, annyira szeretitek használni :D Nem áll jól az a baj.

Egyébként érdekes, őszintén meglep egyesek mennyire arrogánsak lesznek ettől az amúgy szerintem, számomra, totálisan érzelemmentes témától. Elképzelem vajon milyen emberek lehettek, olyan nyugtatószedő, mindig keresem min húzhatom fel magamat típusok lehettek.

2014. júl. 6. 18:46
 28/40 anonim ***** válasza:
51%

Nos, te elvből elutasítasz minden valós bizonyítékot, és az általad a s**gedből előszopott hülyeséghez ragaszkodsz, és mindekit leidiótázol aki mást mond.


Lássuka defiinciót:

"A demagógia ... A politika és a politológia egyaránt használja, általában tetszetős, részigazságokon vagy irreális elképzeléseken alapuló politikai programok vagy kijelentések rosszalló (pejoratív) megjelölésére."


Azaz tökletesen illik a magatartásodra.


Mivel egyértelmű hogy

- nem raktál fel kérdést, hanem hírdetsz (most igét vagy terméket tökmindegy)

- csak veszekedni akarsz,


ezért több poszt ide fölösleges.


NE ETESSÉTEK A TROLLT!

2014. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

#28-as

A stílusod annyira undort keltő, hogy erre már nem szabad érdemben reflektálni: "ne etesd a trollt"!!!

Szégyellheted magad, hogy nem vagy képes tisztességes megnyilvánulásra, egy valamire való ember arctalanul sem süllyed ilyen színvonalra.

2014. júl. 6. 21:02
 30/40 anonim ***** válasza:
31%

Uhh.. Na látom sikerült megsértened a paleó tábort. Szép volt! :D

Azért ne neheztelj rájuk, szerintem egyszerűen agyukra ment a túl sok hús. Majd kihalnak egyszer, talán..


Na, de kérdésedre válaszolva itt van egy érdekes videó, amit szerintem érdemes megnézned, mert többek között erről is szól, amit a kérdésedben leírtál.


https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_25482.. (magyar felirat)


A tény az, hogy az embereknek nincsenek hatalmas szemfogai mint a ragadozóknak. A húsevők állkapcsa fel-le mozog, a mienk őröl. A nyálunkban KEMÉNYÍTŐ bontó enzim található. A gyomrunk másmilyen alakú és kevesebb sósavat termel, mint a ragadozóké. A beleink hossza 10x-ese a törzsünkének, nemúgy a húsevőknek ahol ez max. 5-szörös. A vesénk sincs akkora mennyiségű húgysavkiválasztásra kapacitálva, mint a húsevőké. Nincsenek karmaink, nem vagyunk elég gyorsak, hogy üldözőbe vegyünk egy gazellát. Továbbá nem lelünk élvezeted abban, ha egy döglött mókus teteméből lakmározhatunk. És ha egy kisgyerek mellé beraksz egy almát és egy kiscicát, akkor szinte 100% hogy az almát eszi meg és a cicával kezd el játszani, nem pedig fordítva.


Szóval Ok, paleó. De ezt hogyan magyarázod? :)


https://www.youtube.com/watch?v=N80ocuZe40Y


Ez is még jó videó, szintén ilyesmiről szól. Talán elsőre inkább ezt javasolnám, hogy nézd meg. Humoros is kicsit, de mindemellett nagyon tanulságos. Nem csak neked, kérdező, a többieknek is ajánlom!

2014. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!