Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberi faj étrendje "csalás...

Az emberi faj étrendje "csalás" szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy bárki/bármi alkotott minket, ezt a rendszert, minden fajta földi élőlény olyan dolgokat eszik amit eszközhasználat nélkül képes megszerezni és megenni.Mi az intelligencia bizonyos fokának elérésekor ezt felülbíráltuk, olyan dolgokat kezdtünk el enni, pl. husi, amit nem tudnánk sem megszerezni eszközhasználat nélkül, sem elfogyasztani feldolgozás nélkül. Mit gondoltok, nem az következik ebből, hogy a természetes, ideális étrendünk nem is lehet más, mint a nyers növényféleségek, és az anyatermészet egyértelműen nyers növényevőnek alkotott minket tulajdonképpen? Másnak is furcsa erre így ráeszmélni?

2014. júl. 5. 19:54
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket, én ilyen messzire nem mentem látod, csupán a legnyilvánvalóbb tényeket soroltam fel az emberről és a táplálkozásról, csak azokat amin még vitatkozni sem lehet. Elméletek és vélemények kizárólag az ő agyszüleményeik voltak, és abszolút magukat idegelték, egyeseknek sikerült teljesen megvadulni :D


Egyébként nem tudtam, hogy ők a paleósok, sajnálom őket, nem tudom a valóság letagadása miért jobb nekik. Egy intelligens ember inkább azt mondja, persze így van, de én szeretem a rántott húst, eszem míg élek, slussz. Ennyire nem képesek, inkább összehordanak minden hülyeséget...

2014. júl. 22. 22:24
 32/40 anonim ***** válasza:
76%
Csókolom, biológia óráról mindenki hiányzott? ott megtanultuk, hogy miben különböznek a húsevők, a növényevők és a mindenevők. Szoktál kérődzni, mint a tehén? Van előgyomrod? Na, ennyire vagy tisztán növényevő.
2014. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
29%

Nem tisztán növényevő, de növényevő jellegű, ahhoz közelebb álló emésztőrendszerrel rendelkező faj vagyunk. Kétségtelen, hogy nem tudunk cellulózt emészteni, és emiatt kisebb a vakbelünk, vastagbelünk, nem kérődzünk és nincsen 4 gyomrunk sem, mint a tehénnek. DE! Még így is jobban hasonlítunk rájuk összességében, mint az előbb leírt húsevőkre. (lásd 30. válasz)

Mint tudjuk, legközelebbi rokonaink (a csimpánzok és a majmok), akik elvben szintén mindenevő fogazattal rendelkeznek, elsősorban gyümölcsöket fogyasztanak. A fruktóz, glükóz, amik ezekben vannak, egyszerű cukrok, lebontásukhoz nem szükséges kérődzeni sem. Majom eszi a banánt. Majom él. Majom nem beteg. Emberi DNS = 99% majom DNS.

Nem lehetne esetleg, hogy mi is valahogy hasonlóan vagyunk programozva, mint ők?

Úgy imádom azt az érvelést, miszerint az ember éppen azzal emelkedett ki a korábbi főemlősök közül, hogy elkezdett húst enni. A HŐS ember, aki ellent mert mondani a természet korábbi rendjének, és azt felülbírálva máig azt hiszi, hogy sikerült nyernie. Aztán majd egyszercsak elviszi egy stroke, szívroham, rák, vagy egyéb betegség.. Csodálatosan sikerült a felemelkedésünk, valóban. :D

Nem kétlem, hogy a jégkorszak alatt valóban szükség lehetett vadászatra, húsevésre. De könyörgöm, a jégkorszak elmúlt, brutalitás vége, ne öljük már továbbra is milliószámra az állatokat csak mert már úgy megszoktuk. A mai ember azért maradt életben a hidegben, mert képes volt túlélni és húsevéssel kitartani. De szerintem ez egy kényszerhelyzet volt akkor, és nem alkalmazkodtunk hozzá annyira, hogy ma kilószámra tömjük magunkba a véres hurkát.

2014. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

"A csimpánz elsősorban növényevő, de ha alkalmuk van rá, akkor csoportosan elejtenek kis termetű állatokat is (általában más, kisebb majomféléket, mint például a kolobuszmajmot)."

Én nem azt mondom, hogy baj, ha vki nem eszik húst (szerintem nem baj), de az sem hal meg azonnal, aki viszont igen. Nem ettől függ, h. az illető egészségesen étkezik-e.

2014. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
" az ember éppen azzal emelkedett ki a korábbi főemlősök közül, hogy elkezdett húst enni" ez pont ugyanakkora marhaság, mint azt mondani, hogy az ember tisztán növényevő.
2014. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
#33 bár én nem akartam így kritizálni az alternatív étrendünket és a mára húsfüggő emberi fajt, a logikád tökéletes, nem értem mi a nagy tiltakozás oka, magukat ámítják. Mintha görcsösen igazolni szeretnék a húsevésüket, ahelyett, hogy beismernék, nem érdekel engem semmilyen tézis, elmélet, bizonyíték, ki mit gondol, én szeretem a húst, finom és enni is fogom. Mert ez az egyetlen valóság minden érvelésük mögött. Én sem a természetes evidenciának megfelelően étkezek egyáltalán, csak nekem nem fáj az igazság, és főleg nem leszek idegbeteg attól, hogy valakinek a véleménye más mint az enyém.
2014. júl. 23. 10:10
 37/40 anonim ***** válasza:

30. vagyok ismét. Elhiszem, hogy nehéz szembesülni vele, ha valami nem teljesen úgy van, ahogyan azt elképzelted. Mentségemre szóljon, hogy én óvodás korom óta vegetariánus vagyok, egy ideje pedig vegán. Nem szoktam hozzá a húsevéshez, ezért könnyen távol tudom tartani magam tőle. A családban is mindenki elfogadta, már-már evidensnek számít, hogy én így eszem.


DE! El tudom fogadni, ha az valaki számára irreális és elképzelhetetlen gondolat, hogy mindennemű kapcsolatot megszakítson az állati termékekkel. Aki nem ért hozzá, az nyilván ne csinálja, mert hiánybeteg lesz tőle és kórházban köt ki. Ennek nem a vegán táplálkozás az oka, ez azért van így mert az "újhívő" emberek nekiállnak kizárólag fejes salátán és pirított szóján élni. Ezzel több kárt okoznak, mint hasznot, és így valóban nincs értelme az egésznek.


Amúgy meg, gyakorlatilag szinte lehetetlen elkerülni, hogy az ember megegyen valamennyi állati eredetű dolgot. Fúj, vagy nem fúj, de a zöldségekbe, gyümölcsökbe igenis belemásznak olykor kis kukacok, bogarak. Minden egyes cseresznyét nem fogsz tudni átvizsgálni, pláne nem, ha lekvárt főznek belőle. A konzervben levő patkánylábat még talán felismered, de a kenyértésztába kevert tejport már aligha veszed ki belőle. Az meg, hogy visszautasítsam a nagyszülőktől kapott születésnapi süteményt -csak mert tojás is van benne- egyszerűen nem fér rá a képemre.


Vannak kivételek, és a mai világban mindig is lesznek helyzetek, ahol egyszerűen tehetetlenek vagyunk. A lényeg akkor is a szándék, hogy a lehető legjobbat tegyük magunkkal és másokkal. Többek között ez is egy oka annak, hogy úgy élek, ahogy. Igyekszem a lehető legkevesebb kárt okozni. A vegánság ennek egy kifejeződése, hogy érdekel, mi lesz a világgal 10, 20 vagy akár 50 év múlva. Ha még akkor is lesz valami egyáltalán.


Mindezt azért mondom, mert nem kell most rögtön megváltani a világot és mártírhalált halni uborkával a kezedben. Csak gondolkodj el rajta, és tudd, hogy mi lenne az ideális, elérendő cél. Ez pedig nem a napi háromszori szalonnával töltött sült csirkecomb rántott csülökkel és tejszínkrémes sajtmártással leöntve.. füstölt tarjával. :D Vagy mit tudom én, mit esznek az ilyenek..?

2014. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

#37 Teljesen egy hullámhosszon vagyunk.

A legnagyobb hülyeség mikor valaki számára az az érv, hogy minek így meg úgy csinálni, mikor úgysem lesz jobb attól még amaz. Én is azt gondolom nem kell világot váltani, mindennek, a legkisebb dolognak is van jelentősége amit teszel. Ha valaki minden nap reggel délben este húst eszik, de mondjuk eldönti, hogy ő nem hajlandó szőrmét hordani, az már VALAMI jobb, van jelentősége, van értelme és számít.

2014. júl. 23. 16:11
 39/40 anonim ***** válasza:

Ez a szöveg, hogy szembementünk a természettel... Vagy hogy kiemelkedtünk belőle...

Ez kérem, az evolúció, a fejlődés lényege. Az evolúció jóformán véletlenek sorozata. A statikus dolog nem tud fejlődni. Az ember egy ponton a fejlődése során felfedezte a húsevést(ha még akkor nem is volt homo sapiens sapiens). Mivel ez jó volt, nem gátolta a fejlődést, sőt talán még be is segített, ezért megmaradt, és tovább is fejlődött. Véletlenül megsütöttük egyszer. Mivel jó volt, kevesebben haltak bele parazita fertőzésbe, így ez is maradt. Ennyi.

Mindenkinek szíve joga úgy enni, ahogy akar. Majd hosszútávon úgyis az nyer, amelyik kevésbé halálos. Ennyi. Viszont a most élő embereknek ez nem fog számítani. És senkinek minimum 1000 évig(és ezzel nagyon rövid intervallumot mondtam).

2014. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

Jajj cicáim....

Az ember emésztőrendszere már a mezőgazdasághoz és az állattenyésztéshez is bőven alkalmazkodott, nemhogy a húsfogyasztáshoz. Az emésztőrendszerek összehasonlításába nem megyek bele, megtették előttem, és tökéletesen nyilvánvaló, hogy az ember mindenevő. Ami kb az elmúlt 10-20 ezer év terméke, hogy manapság a nyálmirigyed sejtjeiben felnőttkorban is kifejeződik az amiláz génje, aminek következtében a nyáladban is lesz amiláz, ami bontja a keményítőt. Valamint felnőttkorban is termelik a bélhámsejtjeid a laktáz nevű enzimet, tehát képesek vagyunk laktózt bontani. Ezekre az ősember nem volt képes. És ezt onnan lehet tudni, hogy manapság igen fejlett a genomszekvenálás, csak össze kell hasonlítani az említett gének szabályozó szekvenciáit (esetleg tesztelni őket 1-2 sejtkultúrában). Itt tart manapság az emésztőrendszer adaptációja, le vagytok maradva. Felőlem mindenki azt eszik, amit akar, amikor viszont áltudományos ferdítésekkel akarja nekem valaki beadni, hogy a vegák valójában egészségesebbek, na az felcsesz.

Nem teremtett minket semmi, nem bíráltunk felül semmit, szimplán az okosabb, sült husit is megevő, tüzet őrizgető populációk előnyre tettek szert, mivel kevesebben haláloztak el fertőzésben, és kaptak egy stabilabb, erősebb fehérjeforrást, és ők terjedtek el.

Erre volt 1-2 millió évük.

Másrészt szerintem nem olyan óriási a gyümölcsevő, kövek alól kukacot megeszegető csimpánz és az ember közötti evolúciós ugrás a táplálkozás szempontjából. Senki nem dizájnolt bennünket semmire. az ember legeslegnagyobb előnyét az agya jelenti. Ahogy növekedett az agytérfogat úgy tudtunk újabb és újabb táplálékforrásokhoz jutni. Egyébként a puszta kézzel vadászó ember képe nem túl korrekt, a legvalószínűbb, hogy kukacot meg ilyesmit ettünk, esetleg frissebb dögöket, és az eszközhasználat mellett tértünk át a vadászásra. Fejlettebb eszköz - új, több kaja.

Ha egy kérdésre választ akarsz kapni, akkor érdemes elolvasni a hozzá kapcsolódó (akár) szakirodalmat, és ha tévedtél valamiben felülbírálni azt - nem pedig rásütni egy-egy forrásra, hogy hát ez nem illik az elképzelésembe.

Üdv: egy biológus

2015. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!