Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ebédre való ételek vannak?

Milyen ebédre való ételek vannak?

Figyelt kérdés
Tudok például egy csomót (rántott hús, szilvásgombóc, túrógombóc, husok körettel, paprikáskrumpli stb.) de mostanában mindig olyan ételeket főzünk, ami nemrégen volt. Kb. 1-2 héten belül. Sokat törtem a fejem, hogy mi az ami már régen volt, és esetleg ha segítenétek felsorolni egy pár ételt, amit ti szoktatok enni, azt megköszönném. Levesek is jöhetnek. Köszönöm

2014. júl. 8. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vadas, pásztortarhonya, slambuc, bácskai rizseshús (vagy sima), főzelékek fasírttal vagy pörkölttel, egybefasírt, rakott krumpli, rakott karfiol, töltött paprika, töltött karalábé, töltött káposzta, székelyképoszta, lecsó, húsos tészta, tejszínes-kukoricás csirkeragu, lasagne, zöldségfelfújt, gulyás/babgulyás, máglyarakás, palacsinta, császármorzsa, pizza, krumplis/káposztás tészta.
2014. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsom leves betűtésztával kedvenc levese az unokáimnak.

Rakott karfiol,darált főtt sonkával. Sonkába tekert szálas zöldbab, kipanírozva,olajban kisütve rizzsel. /zöldbabot két végét lecsumázva félig megfőzve/ babgulyás leves (fejtett babból/ palacsinta vagy pogácsa. Tészta Kifőtt tészta tejszínes gombával. Húsleves alföldi palacsinta

2014. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én tegnap tojásos nokedlit csináltam, már nagyon régen ettem, és eszembe jutott, isteni volt! :)
2014. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem ártana valami egészségeset is enni :) Amiket felsoroltál mind keményítős-zsíros-kalóriás ételek. Zöldség, gyümölcs??


Na de pár étel, ami nálunk mostanában volt: mozzrallás-pepperónis csirkemell, szezámmagos-fokhagymás grill padlizsán, juhtúrós töltött sült cukkini, almás sült gombafejek, gyömbéres zöldbab...

Levesekből pl. fűszeres paradicsomkrémleves tejszínnel, bazsalikommal, mustáros zellerszár-leves, erdei gombaragu, zöldborsókrémleves roquefort sajttal

2014. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakran csinálok csirkemellet mert egészséges és fél óra alatt megvan mindig mást teszek rá pl ananászt, felezett barackot, paradicsom szeleteket-sajtot, sült hagymát, kék sajtot, aszalt gyümiket. Szóval mikor mit, így mindig változatos :) Készítek hozzá édes burgonyát vagy valami salit mennyei !
2014. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előzőeket így az ötleteimet írom :D

tészták (diós,mákos,sajtos,sajtszószos,bolognai,carbonara,milánói, sonkás),lasagne, rántott hal, majonézes tésztasaláta, kijevi sajtos húsgolyók, gyros, pörkölt, vadas, tortilla

2014. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A slambuc az milyen jó! (Csak utána merj ráállni mérlegre!)

Menj ki a piacra inspirálódni!

Nálunk menő szokott lenni:

* óbudai túrós csusza (ha már slambuc volt)

* töltött zöldség: elsősorban paprika, paradicsom, cukkini, spenótos-rizses vagy köles vagy bulguros vagy tojásos vacakkal töltve

* Fradi drukker (mindent bele!) zöldséglevesek grízgaluskával, húsgombóccal, sajtos galuskával, reszelt tésztával, pirosan, habarva, zöldfűszerekkel vagy csak simán

* tárkonyos csirkeraguleves, legényfogó leves, kertészleves (á la nosalty), ez itt ni: [link] (zellert, kukoricát, gombát elbír)

* vajban sült csirkemellfilé (előtte sózod, borsos lisztben megforgatod), csirkemellcsíkok Orly módra (ha már unjátok a rántottat), vasi pecsenye, csőben sült húsok (dubarry csirkemell, paradicsomos-sajtos csirke stb.)

* bakonyi apró, hentestokány, dreher sörpecsenye (nosalty), majorannás hús, ez: [link]

* bőrös tarjaszeletek vele sült gyökérzöldségekkel (rakj hozzá céklát is, az poén)

* török rakott krumpli (á la nők lapja café), rakott tészták (spenótos, húsos v. gombás)

* mindenféle rizottó, rizses hús, zöldséges rizs (barnarizzsel, rizskeverékkel, mert a változatosság gyönyörködtet) zöldséges bulgur

* zöldségfasírt, különleges ízesítésű fasírtok. Apróra vágott csirkecici sós tejbe áztatva néhány órára, tejet leönt, apróra vágott maréknyi dióval és zabpehellyel formázhatóvá kever, liszt-tojás-prézlibe paníroz, megsüt.

* tésztasaláta, zöldbab saláta, karfiolsaláta stb.

Ami még nálunk megy, az az észak-indiai konyha, meglepően egyszerűen elkészíthető kajáik vannak.

2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

lángos: töltött vagy sima, édesen vagy sósan, mi sokszor csinálunk

lecsó

kukoricaleves

tárkonyos csirkeraguleves

rizsleves

rántott tejbegríz

aranygaluska

2014. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg szuper etelt tudsz kesziteni zoldsegekbol es gyumolcsokbol, en az altalad felsoroltak kozul csak turogombocot keszitek:)

Csak nehany pelda hirtelen:

Csoben sult karfiol es brokkoli paradicsommal es mozzarellaval lefedve

Grillezett gombafejek zoldfuszeres turoval vagy korozottel toltve

Rakott cukkini es/vagy padlizsan

Spargas rizotto

Spenotos gnocci

Tepsis sult zoldsegek negysajtmartassal talalva

Fozelekek

Salata (tetszoleges friss zoldsegekbol) piritott csirkemellcsikokkal

Lazac tejszines spenottal

Edesburgonyachips csirkepogacsaval, paradicsom vagy bbq martassal

Turofelfujt gyumolccsel

2014. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, kremlevesek! Ma is azt keszitettem, mar masodszor a heten!:) Tartalmasak, nekem kitesznek egymagukban is egy foetkezest es egeszsegesek, gyorsak,konnyuek,vitamindusak, ha megfelelően keszited!
2014. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!