Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételek emelik meg az...

Milyen ételek emelik meg az inzulinszintet nagyon? Mit érdemes reggelire és ebédre enni, fehérjét vagy szenhidratot? Rostos ételeket mikor egyek? Baj ha este gyümölcsöt eszek?

Figyelt kérdés
Köszi :)
2013. jún. 23. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy komplett étkezés mindent tartalmaz, de fehérjét elsődlegesen. A rostra nincs legjobb időpont, az mindig ahhoz kell hogy jól emészd meg amit épp megettél ,tehát azt is minél több étkezéshez.

Este én egy időben gyümölcsöt ettem túróval, mivel gondolom nem fitnesz versenyre készülsz ,szerintem akkor is belefér a gyümölcs.

Szénhidrátot inkább reggel, délelőtt egyél mint este, illetve ha csinálsz valami testedzést akkor az után.


Glikémiás Index táblázatokat találsz a neten, gyakorlatilag minden cukor (a fruktózt kivéve) és keményítő magas glikémiás indexel rendelkezik.

A glikémiás index és az inzulin index 90%ban fedi egymást,

a gerslinek például mindkettő alacsony, a zöldségeknek hüvelyeseknek is. A rizs és a zabpehely az amiknek az inzulin indexük alacsonyabb mint a glikémiás indexük. A rizsnek viszont még így sem árt javítani a tulajdonságain sok zöldséggel fogyasztva.

A cukor és a finomliszt a két főellenség, mert azok a feldolgozott élelmiszerek amik elsősorban ezeket tartalmazzák nem általában tartalmaznak semmi hasznosat, így csak üres kalóriák. A komplett gabonák sokkal több hasznos dolgot is tartalmaznak de azokból meg a magas szénhdirát tartalmuk miatt kell mindig kevés.

2013. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiknek magas a glikémiás indexe(cukor, fehérliszt, magas keményítő tartalmú dolgok, néhány gyümölcs).

Reggelire mehet szénhidrát(lassú felszívódású mindig!) és mellé fehérje, hogy az esti izomleépülésből ne legyen nagy kár.

Fehérje mindig kell. A szénhidrátot a nap folyamán folyamatosan csökkentsd! Délután már ne nagyon, este pedig főleg ne tartalmazzon ch-t az étkezésed! Baj, mert a gyümölcsben is van. (Este pedig már nem kell az energia, nem tudod ledolgozni, így éjszaka raktározni kezdesz).

Rostos ételeket bármikor! (hacsak nem nagy a ch tartalma, mert akkor csak reggel és dél max kora délutánig.) Ha zöldséget értesz rostos ételt alatt, akkor az este is mehet bőven!

2013. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) sokat segitettel :)
2013. jún. 23. 11:06
 4/8 poiu ***** válasza:
100%
Nagyjából egyetértek. Reggelire a lehető legrosszabb a gyors szénhidrát (keményítő). Párolt zöldség + tojás a jó választás.
2013. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)ha tojásrántotátt ettem 2tojásból és egy kis sonkával 2paradicsommal és nagyon kevés sajnos fehérkenyérrel az úgy még nem rossz?
2013. jún. 23. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:

hát nincs világvége, de én is rántottát ettem paradicsommal csak én zabpelyhet sütöttem bele. pedig én nem is diétázok.


ennyi egyébként nem probléma, csak az a baj hogyha ezzel bárkit is megnyugtatok akkor időnként "ennyi" meg "annyi" sem lesz probléma és akkor már csorbát fog szenvedni az egész. Tökéletesen kell diétázni ha tökéletes eredményt akarsz, de ami megtörtént megtörtént.

2013. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

A heti fél-egy kiló fogyáshoz közel sem kell tökéletesen fogyózni, az a szerencse :P

Én azt szoktam enni, amit kívánok s annyit, hogy jóllakjak. Bizonyos ételcsoportokat zártam ki, s másokat igyekszem nem sokat enni (pl. méz), ez nekem épp elég korlát.

Inkább menjen lassan a fogyás, de nagyon élvezetesen, legalábbis én mint hedonista így gondolom.


A tojáshoz én zöldséget szoktam enni. Ha ez túl puritán, akkor belesütök egy kanál lenmagot, attól tésztásabb, kenyeresebb lesz :D

2013. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
57%
A kenyér felesleges, emeli az inzulint. Próbáld kicsit több zöldséggel.
2013. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!