Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » VEGA emberek gyogyszert sem...

VEGA emberek gyogyszert sem szednek?

Figyelt kérdés
Sok gyogyer alapanyaga allati eredetu vagy nem?

2015. jún. 25. 13:59
 1/6 A kérdező kommentje:
(+sz) ... nem is ertem hogyan maradhatott ki :)
2015. jún. 25. 14:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, ez engem is érdekel!


Ha nem haragszol, kicsit tovább gondolom a kérdést, és azt is hozzáteszem, hogy a legtöbb gyógyszer forgalomba helyezését számtalan állatkísérlet előzi meg.

Ezt a legtöbb esetben úgy tudják kivitelezni, hogy direkt megbetegítik az állatokat.

És nyilván a kezdeti fázisokban a gyógyszer se működik tökéletesen.


Minden összevetve szerintem nagyságrendekkel több a szenvedés az állatkísérletek miatt, mint a vágóhidakon.


Az nem számít?

2015. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár már nem vagyok vega (kb 4 évig voltam az, mostmár eszek húst bár ritkán, akkor is inkább csak csirkét, de leginkább halat), viszont gyógyszert valóban nem szedek, nem szedtem akkor sem, amikor vega voltam.

Nincs betegségem, amire szedni kéne, fejfájásra, náthára hasonlókra nem kapok be gyógyszert egybõl, így amellett, hogy jót teszek ezzel a szervezetemnek, az állatkísérletes vackokat sem támogatom.

2015. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

A vegetáriánusokra vagy a vegánokra gondolsz?

A vegánok (akik mindenben igyekeznek kerülni minden állati eredetűt) a gyógyszerek közül is próbálnak olyat választani, amiben nincs állati vagy nem állatkísérletes, de ez sajnos nem könnyű, sokszor pedig lehetetlen.

A vegetáriánusok húst egyáltalán nem esznek (a tej vagy tojás fogyasztása lehetséges). Más állati eredetű elméletileg nem tiltott de vannak akik kerülik pl. a zselatint, vagy a bőr viselését. A gyógyszerek összetételére ők általában nem figyelnek. Tisztelet a kivételnek.

Szerintem az a jellemző, hogy akik etikai okok miatt válnak vegetáriánussá vagy vegánná, azok figyelnek leginkább a termékekben "rejtetten" jelen lévő állati eredetű összetevőkre.

2015. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A 4.-nek igaza van, rengeteg féle vegetáriénus van. Elsősorban azok figyelnek erre oda, akik etikai okokból váltak azzá.


Viszont jelenlegi törvények szerint a gyógyszereket tesztelni KELL állatokon sajnos. Nem egészen van választásunk a dologban így. Minden létező gyógyszeripari termék állatokon tesztelt. Elszomorító.


Arra lehet maximum odafigyelni, hogy ne zselékapszulát vegyen be az ember. De ha betegek vagyunk és nem akarunk belehalni a lázba, muszáj állatokon tesztelt gyógyszert bevenni.


Remélem, egyszer eltörlik ezt a szabályzást, ahogy a kozmetikai termékeknél is - ott ugyanis már egyenesen tilos a tesztelés.

2015. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vegetáriánus vagy (6 éve) és a kérdésedre a válaszom nem, nem szedek. Nem szoktam beteg lenni, télen előfordul néha hogy pár napig köhögök vagy kapar a torkom (eladóként dolgozok és elkerülhetetlen hogy a "kedves vevő" rám ne köhögjön), de az is elmúlik 3-4 alatt, szerencsére nem szokott soha semmim fájni, nem szedek semmilyen gyógyszert, kifejezetten "bogyóellenes" vagyok. Ha valami bajom lenne, az lenne az utolsó dolog hogy orvoshoz menjek, előbb néznék körül az interneten h milyen házi praktika hozna helyre.

Ja de mégis volt kivétel, amikor fogorvoshoz mentem mindig kértem érzéstelenítőt. :)

Nem aggódok az egészségemért, nagy gyalogkakukk vagyok, így szerencsére megvan a rendszeres mozgásmennyiségem, meg sok gyümölcsöt eszek, így a vitamin-antioxidáns szintemet is igyekszem magasan tartani, a természetanya oltalmaz a betegségektől. :)

2015. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!