Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukrot használtok a mindennapo...

Cukrot használtok a mindennapokban, vagy egyéb édesítöszert?

Figyelt kérdés
Mennyit? És kérlek azt is írjátok le, hogy magáról a cukorról mit gondoltok! Nekem személy szerint az a véleményem, hogy kis mennyiségben, mértékkel fogyasztva igenis szüksége van cukorra a szervezetnek. Finomítatlan nádcukrot használok, napi 1-2 mokkáskanálnyit. Nem hiszem, hogy hosszú távon bármi bajom is származhat ebböl.
2015. jún. 27. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
nádcukrot és steviat használok.
2015. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Csak cukrot. Az édesítőszerek nemegészségesek. A nádcukor sem jobb, csak a gyáróknak azt is el kell adniuk, azért hirdetik egészségesebbnek.
2015. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nemrég váltottam életmódot, és a magas glikémiás indexű cukrokat teljesen kizártam az étrendemből... ugyanis részben miattuk híztam meg (más egyebek mellett).

Elvileg a szervezetnek nincs rá szüksége, a számára szükséges cukrot elő tudja állítani a bevitt zöldségekből. Én ha édesítek, akkor vagy édesítőszerek, vagy xilit.


Ha a vércukrod rendben, és nincsenek súlyproblémáid, akkor ilyen mennyiségű cukortól nem lesz semmi bajod.

2015. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Amennyi cukrot en hasznalok az olyan keves, hogy nyugodtan hasznalhatom a jo oreg sima kristalycukrot. Szerintem nem kell a cukrot sem helyettesiteni, sem potolni semmivel ... nem kell tulzasba vinni semminek a fogyasztasat es akkor nem is okoz problemat.

Ha az oseimnek megfelelt a cukor, akkor nekem sem rosszabb.

2015. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Uftan igy vagyok a tejjel es a liszttel is.
2015. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Uftan=Ugyan
2015. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Szabvány cukrot, kb havi 1 kilót 95%-ban a kávémban. Ezen kívül édességet minden mennyiségben, valamint édesítőszeres szörpöt. Még nem döglöttem meg.
2015. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Mivel csak reggel a kávémba teszek cukrot, de semmi más édességet nem fogyasztok, így úgy érzem belefér. Egyébként én az édesítőszereket károsabbnak tartom.
2015. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 schocko ***** válasza:
21%
Kizárólag édesítőszert használunk, illetve néha mézet...Steviát nem, mert rossz ízű.
2015. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Kávéba, teába édesítőt, másba cukrot, de felezem.
2015. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!