Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukrot használtok a mindennapo...

Cukrot használtok a mindennapokban, vagy egyéb édesítöszert?

Figyelt kérdés
Mennyit? És kérlek azt is írjátok le, hogy magáról a cukorról mit gondoltok! Nekem személy szerint az a véleményem, hogy kis mennyiségben, mértékkel fogyasztva igenis szüksége van cukorra a szervezetnek. Finomítatlan nádcukrot használok, napi 1-2 mokkáskanálnyit. Nem hiszem, hogy hosszú távon bármi bajom is származhat ebböl.
2015. jún. 27. 10:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

Répacukrot használok mindenbe. Ezt szoktam meg gyerekkorom óta.

Magára a cukorrépából készült cukorra egyáltalán nincs szüksége a szervezetnek. A belőle készülő szénhidrátot mással is be lehet vinni. A szervezetnek szőlőcukorra van nagy szüksége.

2015. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Kizárólag csak cukros dolgokat vagyok hajlandó fogyasztani, nekem az édesítő és az édesítős cuccok túl édesek, a számban ott marad valamilyen gejles utóíz.

Sajnos alig kapni normális üdítőket, mindent amit szerettem már elrontották, pl imádtam a Traubit, meg a Márkát, de mióta édesítős nem tudom meginni, ugyanígy vagyok a Nestea-vel is mivel már abban is stevia van.

Amúgy tök mindegy, hogy stevia, aszpartám, eritrit vagy bármi más, nem tudom elfogyasztani.

2015. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Kandiscukrot használok. Napi 2-3 kis kockát a kávémba.

Egyébként semmit nem cukrozok, a süteményekbe is mértékkel teszek, és a barna cukrot preferálom.


Nem szeretem a túlédes dolgokat.

2015. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Sima mezei fehér kristálycukrot.

És szeretünk mindent édesen, sok fogy. (Nem vagyunk elhízottak)

2015. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

igen, cukrot használok a reggeli kávémba ...

a teát nem szeretem édesen, süteményt ritkán sütök, de ha igen, abba is cukrot használok.


nagyjából egy kilónyi megy el egy hónap-5 hét alatt...nyáron, a befőzési szezonban nyilván több.

2015. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tehetem, mézet. Méhészkedünk, így mindig van is kéznél több fajta méz is. Máskor cukrot.

Egy ideig átálltam a mesterséges édesítőkre, többfélét kipróbáltam, de sajnos előbb-utóbb mindre elkezdtem elég rosszul reagálni: egyre kellemetlenebbnek éreztem az ízüket, aztán már kifejezetten émelyegtem tőlük, elment az étvágyam, szédültem. Így inkább elhagytam őket. A steviának sem bírtam az ízét.

2015. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én nemrég kipróbáltam az eritritet, de én sem bírom...
2015. jún. 27. 16:56
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

A szervezet élelmi szénhidrátigénye nulla, sima cukrot pedig aztán végképp nem kell bevinni.


Most épp leállóban vagyok az eritritről. Extrém ritka, durván édességes napjaimon (amikor jégkrémet akarok enni s még nem fejlesztettem ki, csak telenyomom cukoralkohollal) 10g, normál napon 1-2g vagy semennyi fogy.

Édességet gyakran eszem, de ahhoz nem kell édesítő. Nálam ez trükkös, mert édes gyümölcsök sem igen férnek bele a szénhidrátkeretembe, de azért megoldom. Elég régen szoktatom magam a szolidabb édességhez s egy csomó édes alapanyag van.

2015. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Kiegészítem az előbbieket.

A stevia mellékízétől falnak megyek, az aszpartámról s társairól nem is beszélve. A xillit jó, de szénhidrátos, bár pár gramm nem sok vizet zavar. Az eritrit eleinte annyira nem ízlett (bár nem íznek, hanem édesítőnek használom), most már szeretem s nagyon édesnek érzem, pici kell belőle.

A kávéba és a kakaóba nekem elég a kókusztej vagy tojástej, úgy már nem keserűek (bár ez a kávé fajtáján s perse mennyiségén is múlik), kifejezetten édesnek pedig nem kell lenniük.


Az eritrit előtt egyébként xillitet használtam, azelőtt nádcukrot és sok mézet. Ma is szeretem a mézet, de ugye tömény cukor s ez az én életmódomba nem illik, nem esik annyira jól a sok szénhidrát. Attól még pótolhatatlan, egyedi, finom ételnek tartom.

2015. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!